Aukcja nr 66

USD/PLN: 3.830 | EUR/PLN: 4.310 | data: 10-09-2016
595 Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939
5 guldenów 1927, Berlin; Kościół Marii Panny; Jaeger D.9, Parchimowicz 65b, CNG 520.II; rzadki rocznik, pięknie zachowana moneta z wyśmienitym blaskiem menniczym
4 000 zł
5 000 zł
596 Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939
5 guldenów 1927, Berlin; Kościół Marii Panny; Jaeger D.9, Parchimowicz 65b, CNG 520.II; rzadki rocznik, ładnie zachowany
2 000 zł
2 000 zł
597 Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939
5 guldenów 1932, Berlin; Kościół Marii Panny; Jaeger D.17, Parchimowicz 66, CNG 521; patyna, bardzo ładne i rzadkie
II/II+
EF/EF+
3 500 zł
5 000 zł
598 Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939
5 guldenów 1932, Berlin; Żuraw portowy; Jaeger D.18, Parchimowicz 67, CNG 522; ładne i rzadkie
II/II-
EF/EF-
5 000 zł
5 000 zł
599 Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939
2 guldeny 1923, Utrecht; Koga; Jaeger D.8, Parchimowicz 63a CNG 518; bardzo ładne, patyna
II+/I-
EF+/UNC-
600 zł
925 zł
600 Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939
2 guldeny 1923, Utrecht; Koga; Jaeger D.8, Parchimowicz 63a CNG 518; bardzo ładne
II+/I-
EF+/UNC-
500 zł
650 zł
601 Wolne Miasto Gdańsk 1920-1939
2 guldeny 1932, Berlin; Koga; Jaeger D.16, Parchimowicz 64, CNG 519; ładnie zachowane
2 000 zł
1 600 zł
602 Getto Łódź 1941-1943
20 marek 1943, Łódź; aluminium; Jaeger L.5, Parchimowicz 16; rewers lekko niecentryczny, uszkodzona cyfra 2 w nominale, rzadka i pięknie zachowana moneta
4 000 zł
4 800 zł
603 Getto Łódź 1941-1943
10 marek 1943, Łódź; magnez; Jaeger L.4a, Parchimowicz 15c; ciemna patyna, wyraźny i bardzo ładnie zachowany egzemplarz
I-/II+
UNC-/EF+
400 zł
750 zł
604 Getto Łódź 1941-1943
5 marek 1943, Łódź; magnez; Jaeger L.3a, Parchimowicz 14b; ciemna patyna, bardzo ładne
I-/II+
UNC-/EF+
400 zł
850 zł
605 Getto Łódź 1941-1943
10 fenigów 1942, Łódź; magnez; Jaeger L.2, Parchimowicz 13; niezwykle rzadka moneta, szczególnie w tak dobrym stanie zachowania
2 500 zł
3 200 zł
606 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989
2.000 złotych 1982, Szwajcaria; moneta wybita z okazji II wizyty Jana Pawła II w Polsce; złoto 23 mm, próby ‘900’ 6.74 g; Parchimowicz 351a; nakład: 500 szt, stempel ..
4 000 zł
3 800 zł
607 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989
2.000 złotych 1988, Warszawa; Jan Paweł II - moneta na X lecie pontyfikatu; złoto 22 mm, próby ‘999’ 7.77 g; Parchimowicz 353; nakład 1.000 sztuk, moneta w kapslu, wy..
4 500 zł
0 zł
608 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989
1.000 złotych 1988, Warszawa; Jan Paweł II - moneta na X lecie pontyfikatu; złoto 18 mm, próby ‘999’ 3.11 g; Parchimowicz 340; nakład 1.000 sztuk, wybite stemlem lust..
3 500 zł
0 zł
609 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989
200 złotych 1982, Szwajcaria; Jan II Paweł II; srebro 40 mm próby ‘750’; Parchimowicz 316b; nakład 3.650 sztuk, stempel lustrzany, miejscowa plamista patyna na rewers..
1 250 zł
1 000 zł
610 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989
200 złotych 1982, Szwajcaria; Jan II Paweł II; srebro 40 mm próby ‘750’; Parchimowicz 316b; nakład 3.650 sztuk, stempel lustrzany, patyna, piękne, w oryginalnym plast..
1 000 zł
0 zł
611 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989
200 złotych 1982, Szwajcaria; Jan II Paweł II; srebro 40 mm próby ‘750’; Parchimowicz 316a; nakład 3.000 sztuk, stempel zwykły, pięknie zachowane, w oryginalnym plast..
1 000 zł
875 zł
612 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989
200 złotych 1982, Szwajcaria; Jan II Paweł II; srebro 40 mm próby ‘750’; Parchimowicz 316a; nakład 3.000 sztuk, stempel zwykły, pięknie zachowane
1 000 zł
1 100 zł
613 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989
200 złotych 1986, Szwajcaria; Jan Paweł II; srebro 40 mm próby ‘750’; Parchimowicz 316f; nakład tylko 75 sztuk, stempel lustrzany, bardzo rzadkie i piękne
2 000 zł
3 700 zł
614 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989
200 złotych 1986, Szwajcaria; Jan Paweł II; srebro 40 mm próby ‘750’; Parchimowicz 316e; nakład tylko 32 sztuk, stempel zwykły, bardzo rzadkie i piękne
2 000 zł
2 200 zł