Aukcja nr 64 (64-65)
USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
Jesteś w:
A64
281 | Polska / Śląsk, Bolesław I Wysoki 1163-1201 denar z lat 1173-1190; Aw: Biskup stojący na wprost z krzyżem i biblią, po prawej VZ; Rw: Rycerz walczący z lwem; Frynas S.2.2, Gum.H. 233, Kop. 6424, Str. 46, Such. .. |
600 zł 850 zł
282 | Polska / Śląsk, Bolesław I Wysoki 1163-1201 denar jednostronny, W czterech polach dwunitkowego krzyża napis B-O-L-I, Frynas S.2.1, Str. 174c, Such 3c, Kop. 6433, srebro 0.21 g, patyna, ładnie zachowany |
350 zł 550 zł
283 | Polska / Śląsk, Bolesław I Wysoki 1163-1201 denar z lat 1185-1201, Wrocław; Aw: W czterech polach dwunitkowego krzyża zniekształcony napis B-O-L-I, Rw: Dwie postacie stojące z chorągwią; Frynas S.2.1, Such. 3c,.. |
II- EF- |
350 zł 480 zł
284 | Polska / Śląsk, Księstwo raciborsko-opolskie, Mieszko I Plątonogi 1173?-1211 denar z lat ok. 1178-1190, Racibórz, Aw: Rycerz na koniu w prawo z włócznią do przodu, Rw: Rycerz zamierzający się mieczem na lwa; BRP Górnośl. 1, Frynas S.1.1, Str. .. |
III VF |
3 500 zł 0 zł
285 | Polska / Wielkopolska, Przemysł I 1247-1257 denar z lat 1253-1257, Poznań; Aw: Książę na tronie na wprost z mieczem w dłoni; Rw: Popiersie w lewo z uniesionymi dłońmi, w polu litera P; Str. 43bis.a, Kop. 142, B.. |
2 000 zł 2 600 zł
286 | Polska / Śląsk, Bolesław I Wysoki 1163-1201 lub Henryk I Brodaty 1201-1238 brakteat; W arkadzie głowa w lewo, po bokach arabeski, nad arkadą napis S IOHS, poniżej B lilia A; Frynas S.2-3.6 (R), Fbg. 32, Stronczyński 88b, BRP WN2004, poz 10, .. |
2 500 zł 7 500 zł
287 | Polska / Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241 brakteat typu ratajskiego z lat 1201-1241; Postać świętego w aureoli z podniesionymi rękoma na wprost; Frynas S.3-4.5, Fbg 73, Kop. 6576, Saurma-Schles. tabl. I/9; sr.. |
1 000 zł 1 300 zł
288 | Polska / Dzielnice Polski w XIII w. naśladownictwo krzyżackiego brakteata z 2. połowy XIII w.; Krzyż grecki z niewielkiemi poprzeczkami na ramionach, wał otokowy z perełkową obwódką; BRP Prusy E1.3; sre.. |
II- EF- |
350 zł 280 zł
289 | Polska / Dzielnice Polski w XIII w. naśladownictwo krzyżackiego brakteata z 2. połowy XIII w.; Krzyż z księżycem i sześcioramienną gwiazdą w przeciwległych kątach; BRP Prusy E3.5, Wieleń 25; srebro 16 m.. |
II- EF- |
350 zł 380 zł
290 | Polska / Dzielnice Polski w XIII w. Pomorze Gdańskie (?), naśladownictwo krzyżackiego brakteata typu ramię z proporcem”, po 1236 r.; Proporzec z kulkami oraz krzyżem odchodzącym od drzewca w lewo, po pr.. |
2 000 zł 4 200 zł
291 | Polska / Władysław Łokietek 1305-1320-1333 denar; Aw: Hełm z pięcioma piórami w pióropuszu, wokoło fragment napisu; Rw: Orzeł heraldyczny w koronie z głową w prawo, PO[LONI]E; BRP Łokietek typ 3, Gum.H. 346, K.. |
1 000 zł 2 200 zł
292 | Polska / Władysław Łokietek 1305-1320-1333 denar; Aw: Hełm z pięcioma piórami w pióropuszu, wokoło fragment napisu N [REGI]S K; Rw: Orzeł heraldyczny w koronie z głową w prawo, POL[O]NIE; BRP Łokietek typ 3, G.. |
III VF |
1 250 zł 1 400 zł
293 | Polska / Władysław Łokietek 1305-1333 lub Kazimierz III Wielki 1333-1370 denar około 1330, mennica Kraków lub Inowrocław; Aw: Wysoka gotycka korona, wokoło litery [P] O N [R] O; Rw: Gotycka litera K, przed nią kulka, wokoło [P]OLONI[E]; po.. |
III VF |
5 000 zł 16 000 zł
294 | Polska / Ludwik I Andegaweński 1370-1382 denar, Kraków, Aw: Tarcza andegaweńska z pasami i czterema liliami, nad nią litera O, Rw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo; Gum.H. 372, Gum.P. 485, Huszár 560, Karolk.. |
II- EF- |
400 zł 1 700 zł
295 | Polska / Władysław Opolczyk 1371-1379 kwartnik ruski; Aw: Litera W otoczona kółkami w rozecie, MONETA RVSSIE; Rw: Lew kroczący w lewo, MONETA LWADIS; Gum.H. 402, Gum.P. 496, Karolkiewicz 2077, Крижанівськ.. |
1 500 zł 4 600 zł
296 | Polska / Władysław Opolczyk 1371-1379 denar, mennica Wieluń; Aw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo, DV... LADISLAI; Rw: Wieża bramna, po bokach dwa krzyżyki, MON[ET]E WELVNEN; Gum-H. 397, Kop. 8411 (R8); H.. |
III VF |
8 000 zł 6 400 zł
297 | Polska / Władysław Jagiełło 1386-1434 denar koronny, Wschowa; Aw: Zaledwie widoczne fragmenty Orła; Rw: Tarcza z podwójnym krzyżem i literą W; Gum.H. 410, Kop. 8412-8420, Frynas P.16.3 lub P.16.6; srebro .. |
III VF |
500 zł 0 zł
298 | Polska / Kazimierz Jagiellończyk 1446-1492 szeląg pruski, mennica Toruń; Aw: Orzeł heraldyczny bez tarczy, z koroną na szyi, KASIMIRVS REX POLOE; Rw: Brama miejska w tarczy, MONETA DVCATVS PRVCIE; Gum-H. 452 v.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
8 000 zł 13 000 zł
299 | Pomorze / Bogusław II i Kazimierz II 1187-1220 denar z lat 1178-1219, mennica Kołobrzeg; Aw: Budowla trójwieżowa, wokoło ...MORES; Rw: Głowa św. Jana w aureoli, wokoło +SCS IOHANNES; Dbg-P. 18, Kop. 4107-4108 (R8).. |
III- VF- |
500 zł 2 000 zł
300 | Śląsk / Dolny Śląsk obol lub szeroki brakteat zredukowany, 2. poł. XIII w.; Orzeł heraldyczny z uniesionymi zawiniętymi na końcach skrzydłami i głową w prawo; Fbg 800; srebro 0.40 g, 18 .. |
300 zł 550 zł