Aukcja nr 64 (64-65)

USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
Jesteś w: A64  MONETY ZAGRANICZNE
930 Austria / Arcyksiążę Karol II 1564-1590
dukat 1573, Klagenfurt; Fb. 54; złoto 3.46 g, gięty
1 500 zł
1 200 zł
931 Austria / Rudolf II 1576-1612
dukat 1593, Praga; Aw: Postać króla w prawo; Rw: Orzeł cesarski; Fr. 85, Halacka 298, Dietiker 433; złoto 3.36 g, uszkodzenia na awersie
5 000 zł
4 000 zł
932 Austria / Rudolf II 1576-1612
talar 1603, Ensisheim; Voglh. 95/I (ale nie notuje tego typu popiersia z datą), Dav. 3033; srebro 28.57 g, ładnie zachowany, rzadka odmiana popiersia
1 000 zł
2 400 zł
933 Austria / Leopold I 1657-1705
talar pamiątkowy z 1683 roku, Wiedeń; wybity z okazji oswobodzenia Wiednia od oblężenia Turków Osmańskich; Voglh. 239, Raczyński 228, H-Cz. 2468; srebro 27.36 g, bard..
3 000 zł
4 200 zł
934 Austria / Franciszek II (I) 1792-1835
dwudukat 1792, Frankfurt; wybity z okazji koronacji na cesarza we Frankfurcie; Aw: Głowa cesarza w prawo; Rw: Bogini miasta Frankfurt nad ołtarzem z koroną cesarską i..
2 500 zł
3 200 zł
935 Biskupstwo Liege / Maksymilian Henryk Bawarski 1650-1688
patagon 1671, Liege; Delm. 471, Mignolet 639, Dav. 4294; srebro 27.45 g, rysa na rewesie, uszkodzenia na rancie
400 zł
350 zł
936 Francja / Napoleon Bonaparte 1804-1815
5 franków AN13 A, Paryż; Gadoury 580; piękne, bardzo ciekawa moneta z tytulaturą Napoleona jako imperatora, ale Republiki Francuskiej
1 000 zł
2 000 zł
937 Francja / Napoleon Bonaparte 1804-1815
5 franków 1811 A, Paryż; Gadoury 584; patyna
III/III+
VF/VF+
300 zł
0 zł
938 Hiszpania / Ferdynand V i Elżbieta (Reyes Catolicos) 1469-1504
doble excelente (2 dukaty) bez daty (po 1497 r), Sewilla; między popiersiami litera S, na rewersie po trzy kulki po bokach tarczy; Cayon 2922; złoto 6.86 g
3 000 zł
2 800 zł
939 Niderlandy Hiszpańskie / Albert i Elżbieta 1598-1621
2 dukaty bez daty, Antwerpia; Aw: Popiersia arcyksiążęcej pary naprzeciw siebie; Rw: Tarcza herbowa; Delm. 142, Fr. 84; złoto 6.87 g, rzadkie
4 000 zł
4 600 zł
940 Zjednoczone Niderlandy / Fryzja Zachodnia
dukat typu węgierskiego 1591; Aw: Rycerz z halabardą i mieczem; Rw: Tarcza herbowa; Delm. 833, Fr. 291, Purmer Wf06; złoto 3.47 g, lekko gięty, ale ładnie zachowany
1 500 zł
1 400 zł
941 Zjednoczone Niderlandy / Geldria
talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1648; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w lewo; Delm. 826, Dav. 4850, Purmer Ge59; srebro 26.42 g, ładnie zachowany
300 zł
280 zł
942 Zjednoczone Niderlandy / Geldria
talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1651; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w prawo; Delm. 528, Dav. 4849, Purmer Ge56; srebro 26.46 g, ładnie zachowany
400 zł
0 zł
943 Zjednoczone Niderlandy / Geldria
talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1652; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w prawo; Delm. 825, Dav. 4849, Purmer Ge56; srebro 26.90 g
300 zł
280 zł
944 Zjednoczone Niderlandy / Holandia
talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1650; Delm. 832, Dav. 4858, Purmer Ho24; srebro 27.27 g, ładnie zachowany
400 zł
700 zł
945 Zjednoczone Niderlandy / Holandia
talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1651; Delm. 832, Dav. 4858, Purmer Ho24; srebro 27.10 g, ładnie zachowany, patyna
II/II-
EF/EF-
400 zł
0 zł
946 Zjednoczone Niderlandy / Kampen
talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1647; Delm. 862, Dav. 4873, Purmer Ka29; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w lewo; srebro 26.97 g
300 zł
260 zł
947 Zjednoczone Niderlandy / Kampen
talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1648; Delm. 862, Dav. 4873, Purmer Ka29; znak menniczy: lilia, głowa na awersie w lewo; srebro 27.11 g
300 zł
320 zł
948 Zjednoczone Niderlandy / Utrecht
talar (Leicesterrijksdaalder) 1621; Delm. 942, Dav. 4836, Purmer Ut52; na awersie lew bez korony; srebro 28.30 g
300 zł
300 zł
949 Zjednoczone Niderlandy / Utrecht
talar lewkowy (Leeuwendaalder) 1648; Delm. 845, Dav. 4863, Purmer Ut37; na awersie lew bez korony; srebro 27.09 g, ładnie zachowany
400 zł
360 zł