Aukcja nr 64 (64-65)

USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
Jesteś w: A64  Polska  August III 1733-1763
622 August III 1733-1763 / monety polsko-saskie
półtorak 1753, Lipsk; Aw: Tarcza herbowa, Rw: Napis PUL / TO / RAK / data; Kahnt 697, Merseburger 1788; miejscowa ciemna patyna, rzadki i wyśmienicie zachowany
2 000 zł
6 000 zł
623 August III 1733-1763 / monety sasko-polskie
dukat 1763, Drezno; Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: Tarcze herbowe pod koroną, poniżej litery F.W.ô.F, w otoku napis; Kahnt 513, Merserburger -, Schö..
6 000 zł
7 750 zł
624 August III 1733-1763 / monety sasko-polskie
talar 1763, Drezno; Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, poniżej FWôF i napis wokoło; Kahnt 541 b - bez sygnatury pod popiersiem króla, Dav. 2676..
II/II-
EF/EF-
3 000 zł
2 400 zł
625 August III 1733-1763 / monety pamiątkowe
dukat zaślubinowy 1738, Drezno; wybity z okazji ślubu córki Augusta III - Marii Amalii, z władcą Sycylii i Neapolu Karolem IV Sycyliskim (Karolem III Hiszpańskim - pó..
III-
VF-
3 000 zł
5 000 zł
626 August III 1733-1763 / monety pamiątkowe
półtalar wikariacki 1741, Drezno; Aw: Król na koniu i napis wokoło; Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło; Kahnt 640, K..
1 750 zł
0 zł
627 August III 1733-1763 / monety pamiątkowe
dukat wikariacki 1745, Drezno; Aw: Król na koniu, napis w otoku, Rw: Orzeł z mieczem w łapie i napisy; Kahnt 643, Merseburger 1707, Schön 157, Fr. 2867; pięknie zacho..
8 000 zł
9 000 zł
628 August III 1733-1763 / monety pamiątkowe
dukat wikariacki 1745, Drezno; Aw: Król na koniu, napis w otoku, Rw: Orzeł z mieczem w łapie i napisy; Kahnt 643, Merseburger 1707, Schön 157, Fr. 2867; złoto 3.39 g;..
6 000 zł
7 500 zł
629 August III 1733-1763 / miasto Gdańsk
szóstak 1761, Gdańsk; z małą koroną w herbie miasta; Kahnt 730 var. b, CNG 413.I; bardzo ładnie zachowany
900 zł
2 200 zł
630 August III 1733-1763 / miasto Gdańsk
szóstak 1762, Gdańsk; szerokie popiersie króla; Kahnt 730 var. a, CNG 413.II.a, ładnie zachowany
II/II+
EF/EF+
900 zł
1 100 zł
631 August III 1733-1763 / miasto Gdańsk
trojak 1763, Gdańsk; Iger G.63.1.a (R), CNG 408.II, Kop. 7742 (R2); u dołu nierówne obrzeże, ciemna patyna, ale bardzo ładnie zachowany
400 zł
1 100 zł