Aukcja nr 62

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015
276 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Schematyczna głowa ludzka w koronie na wprost; Przyłęk 14 var, Lubomia 42; srebro 15 mm, 0.31 g, bardzo ładnie zachowany, patyna
400 zł
277 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Łeb barana w prawo, kołnierz bez promieni; Przyłęk 16 var, Lubomia 50; srebro 15 mm, 0.21 g, patyna, słabo odbity
250 zł
278 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, przełom XIII-XIV w.; Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra; Lubomia 52, Przyłęk 18; srebro 18 mm, 0.29 g, pa..
400 zł
320 zł
279 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Lilia o dużych, wygiętych bocznych płatkach i dwu wąskich płatkach w górze; Przyłęk 37, Lubomia 61; srebro 18 mm, 0.30 g, ładnie..
400 zł
280 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w; Rozeta sześciolistna, wolnowisząca; Przyłęk 45, Lubomia 59, Kroczyce 13; srebro 18-19 mm, 0.34 g, ładnie zachowany, patyna
400 zł
281 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat, przełom XIII-XIV w.; Gwiazda sześcioramienna nad półksiężycem; Lubomia 64, Przyłęk 50; srebro 15 mm, 0.35 g, ładnie zachowany
300 zł
240 zł
282 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk ?; brakteat, pocz. XIV w.; Gwiazda ośmioramienna nad półksiężycem; Lubomia 65, Przyłęk 51, Kop. 304d; srebro 17 mm, 0.32 g, ładnie zachowany, patyna
400 zł
480 zł
283 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk; obol lub szeroki brakteat zredukowany, 2. poł. XIII w.; Klucz z piórem w prawo, po bokach pojedyncze kulki; Fbg 660, Przyłęk 63, Lubomia 26, Kroczyce 6; ..
400 zł
480 zł
284 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat XIII/XIV w.; Nieregularna gwiazda pięcioramienna, przypominająca łeb barana ze skarbu w Przyłęku nr 16, ale bez promienistych linii poza wałem otokowym; Fbg ..
200 zł
220 zł