Aukcja nr 59
USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w:
A59
841 | POLSKA Aleksander I - medal niesygnowany 1826 r., Aw: Popiersie cara w wieńcu w prawo i napis wokoło ALEKSANDER I WSKRZESICIEL KRÓLES: POLSK, Rw: W wieńcu z gałązek oliwnych.. |
II- EF- |
400 zł 600 zł
842 | POLSKA Joachim Lelewel - medal autorstwa Laurenta Harta (medaliera brukselskiego), 1858 r., Aw: Głowa Lelewela w prawo, w otoku: J. LELEWEL NE A VARSOVIE EN 1786, pod głową .. |
III VF |
800 zł 1 100 zł
843 | POLSKA Bohaterskiej Polsce - medal autorstwa Barre’a, wybity nakładem Komitetu Brukselskiego w 1831 r., Aw: Dwie postacie w strojach antycznych - Polonia ze sztandarem i pod.. |
II+ EF+ |
300 zł 360 zł
844 | POLSKA kard. Mieczysław Ledóchowski, prymas Polski - medal pamiątkowy sygnowany JOHNSON, 1895 r, Aw: Popiersie kardynała na wprost, poniżej sygnatura, Rw: Napis w 10 wiersza.. |
II+ EF+ |
15 000 zł 12 000 zł
845 | POLSKA medal na pamiątkę srebrnego wesela, 1906 r., Aw: Dwie tarcze herbowe z datami 1881 - 1906 / 26 kwietnia i napis wokoło HENRYK NINA Z HR MAWROZÓW SLIZIENIOWIE, Rw: Pam.. |
I- UNC- |
400 zł 950 zł
846 | POLSKA Seweryn Tymieniecki - medal autorstwa St. Popławskiego 1917 r., Aw: Popiersie na wprost i napis w otoku SEWERYN TYMIENIECKI 1874+1916, Rw: Mężczyzna ze skrzydłami, po.. |
II+ EF+ |
300 zł 500 zł
847 | POLSKA Tadeusz Kościuszko - medal autorstwa Franciszka Kalfasa, 1946 r., Aw: Popiersie Kościuszki w prawo i napis wokoło TADEUSZ KOŚCIUSZKO 1746 1946, Rw: Stojący na wprost .. |
I UNC |
500 zł | |
848 | POLSKA Józef Raburski - medal bez daty, odlany dla uczczenia działalności znakomitego numizmatyka, założyciela koła numizmatycznego w Gnieźnie, Aw: Popiersie Józefa Raburski.. |
I UNC |
600 zł 600 zł
849 | ŚLĄSK Fryderyk II, zdobycie Pragi w 1744 r. - medal autorstwa Kittel’a, Aw: Widok miasta nad nim napis PRAG, a wokoło VON K M IN PREVSSEN EROBERT / D 16 SEPT 1744, w odcink.. |
III VF |
500 zł 600 zł
850 | ŚLĄSK Fryderyk II - medal na zawarcie pokoju w Dreźnie 24.12.1745, sygnowany G.W.K(ittel)., Aw: Orzeł pruski z gałązką oliwną i mieczem i napis POST PALMAS IN LVSATIA ET MI.. |
500 zł | |
851 | ŚLĄSK Fryderyk Wilhelm II - medal sygnowany ABRAHAMSON, wybity w 1793 r., dla uczczenia hołdu złożonego przez Prusy Południowe Fryderykowi Wilhelmowi II, Aw: Popiersie król.. |
800 zł 1 400 zł
852 | FRANCJA medal nagrodowy Izby Handlowej miasta Elbeuf 1861 r., Aw: Ul z pszczołami, po bokach symbole marynarki i medycyny, powyżej napis LA VILLE D’ELBEUF..., w odcinku PAROL.. |
200 zł 220 zł
853 | ROSJA Aleksander I - żeton bez daty sygnowany L(oos), Aw: Popiersie Aleksandra I i napis wokoło ALEXANDER KAI V RUSSLAND, Rw: Gen. Wittgenstein na koniu w lewo i napis woko.. |
III VF |
250 zł | |
854 | ROSJA Mikołaj II - medal Za Pilność i Sztukę przyznawany przez Ministerstwo Finansów, Aw: Głowa cara w lewo i napis wokoło Б И НИКОЛАИ ИМПЕРАТОРЬ И САМОДЕРЖЕЦЬ ВСЕРОСС, Rw:.. |
300 zł 240 zł
855 | WATYKAN Paweł VI - medal niedatowany (1965) z okazji II Soboru Watykańskiego, Aw: Klucze Piotrowe i pastorał na tle gałązek oliwnych i napis wokoło CONCILIUM OECUMENICUM VATI.. |
II+ EF+ |
250 zł 260 zł
856 | Pius XI - jednostronny medalion wydany nakładem Towarzystwa Popierania Wytwórczości Polskiej w Warszawie; Popiersie papieża w lewo otoczone tarczami herbowymi i tiarą.. |
1 500 zł 1 400 zł
857 | POLSKA Krzyż Kawalerski Orderu Wojska Polskiego, wykonanie francuskie po 1831 roku, dęty” w złocie 34.3 x 26.2 mm, 6.36 g, ozdobne zawieszenie w postaci liści zwieńczonych p.. |
I UNC |
26 000 zł 24 000 zł
858 | POLSKA II RP, Krzyż Virtuti Militari, V klasa, wtórnik wykonany w srebrze 38 x 38 mm, emalia biała, czarna i zielona, na stronie odwrotnej państwowa punca srebra 3” i imienn.. |
II+ EF+ |
1 500 zł 2 800 zł
859 | POLSKA oficerska odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich w Przemyślu, jednoczęściowa. srebro 41 x 33.5 mm, emalia żółta i niebieska, na stronie odwrotnej im.. |
II+ EF+ |
4 000 zł | |
860 | ROSJA Mikołaj I - medal za Uśmierzenie Powstania na Węgrzech i w Transylwanii w 1849 roku, srebro 11.15 g, 29 mm, Diakov 589.1, odpiłowane uszko, patyna |
II- EF- |
400 zł 550 zł