Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w: A59
441 Jan II Kazimierz 1649-1668 / Toruń - Okupacja szwedzka 1655-1660
ort bez daty (1656), Toruń, okupacja szwedzka, Aw: Popiersie Gustawa Adolfa i napis CAROLUS GUSTAVUS D G REX, AAJ 1, miejscowa, ciemna patyna, dość ładny egzemplarz
1 500 zł
2 800 zł
442 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
szeląg 1670, Gdańsk, mniejszy monogram królewski, Tyszk. 2, zielonkawa patyna, ładny
125 zł
480 zł
443 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
szeląg 1670, Gdańsk, większy monogram królewski, Tyszk. 2, patyna, bardzo ładny
125 zł
550 zł
444 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
szeląg 1671, Toruń, odmiana z napisem SOLIDVS, bardzo ładny egzemplarz
125 zł
240 zł
445 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
szeląg 1673, Elbląg, Tyszk. 2, niecentrycznie wybity, ale bardzo ładny
125 zł
440 zł
446 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1681, Kraków, popiersie w zbroi, litera C pomiędzy tarczami herbowymi, Kop. 1954 (R2), Tyszk. 3, mennicze wady blachy, ale bardzo ładny
II+/I-
EF+/UNC-
250 zł
825 zł
447 August II Mocny 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Korona, po bokach litery D-G, poniżej napisy, złoto 3.43 g, Kahnt 241, Merseb. 389, Fr. 2827, lekko gięty, ale ..
5 000 zł
6 000 zł
448 August II Mocny 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami i napisy, złoto 3.47 g, Kahnt 281, Schön 82, Fr. 2822, bardzo ładny egzemplarz z dużym po..
II/II+
EF/EF+
6 000 zł
6 500 zł
449 August II Mocny 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi i napisy, srebro 29.01 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, ładna, różnob..
3 000 zł
2 600 zł
450 August II Mocny 1697-1733
talar zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis okolicznościowy, Rw: Dwa serca powiązane ze sobą, srebro 29.05 g, Kahnt 309, Schnee 1020, Dav. 2660, moneta wybita z okazji ..
7 500 zł
6 000 zł
451 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden), 1699, Lipsk, litery EP - H (inicjały Ernesta Piotra Hechta), Kahnt 117, Merseb. 1427, Dav. 820, drobne mennicze wady krążka na obrzeżu, patyna, p..
II+/I-
EF+/UNC-
3 000 zł
452 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1700, Drezno, litery IL - H (inicjały Jana Lorenza Hollanda), Kahnt 119, Dav. 819, patyna, bardzo ładnie zachowany z wyraźnymi detalami
1 500 zł
1 650 zł
453 August II Mocny 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1727, Drezno, Aw: Cyprys, Rw: Napis upamiętniający śmierć żony króla Krystyny Eberhardyny, Kahnt 317, Dav. 828, subtelna patyna, bardzo ładnie zac..
II/II+
EF/EF+
3 000 zł
3 200 zł
454 August II Mocny 1697-1733
1/12 talara (dwugrosz) 1703, Drezno, litery IL - H, Kahnt 176, ładny
125 zł
170 zł
455 August III 1733-1763
dukat 1745, Drezno, Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Herby polskie i saksońskie pod koroną, poniżej litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral), pod nimi ..
8 000 zł
22 000 zł
456 August III 1733-1763
talar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu i napis wokoło, Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło, srebro 29.00 g,..
4 500 zł
5 000 zł
457 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, inicjały EDC (Ernest Dietrich Croll, zarządca mennicy w Lipsku) i napis wokoło, srebro 28..
5 000 zł
458 August III 1733-1763
2/3 talara (gulden) 1747, Drezno, Aw: Napis w siedmiu wierszach, Rw: Hymen (Geniusz zaślubin), moneta wybita z okazji zaślubin królewicza Fryderyka Krystiana z Antoni..
1 250 zł
1 100 zł
459 August III 1733-1763
1/3 talara (1/2 guldena) 1752, Drezno, na rewersie inicjały F.W.ô.F., Kahnt 554, Merseb. 1756
1 000 zł
925 zł
460 August III 1733-1763
30 groszy (złotówka) 1763, Gdańsk, mały wieniec nad herbem miasta, Kahnt 720, Slg. Marienburg 8646, ładne
1 250 zł
1 800 zł