Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w: A59  ŚREDNIOWIECZE  NIEMCY
72 Konstancja / Otto III 983-1002 lub Henryk II 1002-1024
obol, Aw: Fasada kościoła z czterema kolumnami, Rw: Krzyż z poprzeczkami, Dbg 1838, srebro 0.41 g, bardzo rzadki
400 zł
360 zł
73 Straßburg / Henryk II 1002-1024
denar, Aw: Korona, Rw: Napis w formie krzyża ARGENTINA, w kątach łuki z gwiazdami, Dbg 915, Kluge 80, srebro 1.13 g, gięty, patyna
200 zł
460 zł
74 Straßburg / Henryk II 1002-1024
denar, Aw: Głowa w koronie radialnej w prawo, Rw: Kapliczka karolińska, Dbg 916, srebro 1.16 g, gięty
300 zł
600 zł
75 Magdeburg / Magdeburg- arcybiskupstwo
brakteat z przełomu XII/XIII w. ; Popiersie św. Maurycego na wprost, na nim wsparta na dwóch kolumnach arkada z trzema kopulastymi wieżami, w otoku legenda od prawej ..
600 zł
750 zł
76 Magdeburg / Magdeburg- arcybiskupstwo
Magdeburg- arcybiskupstwo, brakteat 1200-1210; Święty Maurycy w zbroi z podniesionym do góry mieczem i chorągwią i napis w otoku, MAVRICIVS DVX, srebro 0.83 g, 24 mm
500 zł
550 zł