Aukcja nr 49 (49-50)

USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
501 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
próbny dukat 1765, Warszawa, odmiana z małą literką L na ramieniu, XIX wieczny odlew cyzelowany, złoto, 4.05 g, egzemplarz był w kolekcji Frankiewicza poz. 854 a nast..
8 000 zł
7 600 zł
502 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1789, Warszawa, dukat 1789, Warszawa, Aw: Głowa i napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Wieniec i napis w 5 wierszach AUREUS NUMMUS POLONIAE ANNO 1..
10 000 zł
11 000 zł
503 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, kropki po lite- rach F - S, srebro 27.92 g, Plage 381, Dav. 1618, ładny i efekt..
I-/II+
UNC-/EF+
7 500 zł
8 000 zł
504 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, bez kropek po literach F - S, srebro 27.94 g, Plage 381, Dav. 1618, ładnie zach..
7 500 zł
9 500 zł
505 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana z kropką po COLONIEN i po dacie, srebro 27.65 g, Plage 379, Dav. 1618, patyna
III+/II-
VF+/EF-
3 500 zł
3 600 zł
506 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, bez kropek po literach F - S, srebro 27.65 g, Plage 381, Dav. 1618, patyna
3 000 zł
2 600 zł
507 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, kropki po literach F- S, srebro 27.94 g, Plage 381, Dav. 1618, uszkodzony rant,..
2 500 zł
2 800 zł
508 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1768, Warszawa, odmiana z literami I - S i z napisem na rancie FIDEI PUBLICAE PIGNUS, srebro 27.81 g, Plage 383, bardzo rzadki w cenniku Berezowskiego wyceniony..
25 000 zł
32 000 zł
509 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1774, Warszawa, srebro 27.96 g, Plage 390, Dav. 1619, justowanie na awersie, rzadki
III+/II-
VF+/EF-
7 000 zł
10 000 zł
510 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1776, Warszawa, odmiana z napisem LITH, srebro 27.94 g, Plage -, H.Cz. - , bardzo rzadki, w cenniku Berezowskiego wyceniony na 150 złotych, justowany
6 000 zł
8 500 zł
511 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1782, Warszawa, srebro 28.03 g, Plage 403, Dav. 1619, na awersie punca Potockich, rzadki, w cenniku Berezowskiego wyceniony na 125 złotych, lekko justowany z dr..
II-/III+
EF-/VF+
8 000 zł
11 000 zł
512 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1788, Warszawa, odmiana z krótszym wieńcem, srebro 27.51 g, Plage 407, Dav. 1621, drobna mennicza wada obrzeża, patyna
III+/II-
VF+/EF-
1 750 zł
3 400 zł
513 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar historyczny zwany \Targowickim\" 1793
II/II-
EF/EF-
15 000 zł
12 000 zł
514 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
II-/III+
EF-/VF+
12 000 zł
515 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1767, Warszawa, Plage 350, na rewersie nieco nierównomierna patyna
5 000 zł
6 500 zł
516 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1774, Warszawa, Plage 359, bardzo rzadki rocznik, w cenniku Berezowskiego wyceniony na 60 złotych, drobne wady mennicze krążka
III/III+
VF/VF+
5 000 zł
7 000 zł
517 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1776, Warszawa, Plage 328
500 zł
650 zł
518 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1781, Warszawa, Plage 333, lekko justowana
750 zł
850 zł
519 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
złotówka 1786, Warszawa, Plage 294, rzadszy rocznik
750 zł
2 400 zł
520 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
złotówka 1790, Warszawa, Plage 298, ładna, minimalnie justowana
400 zł
750 zł