Aukcja nr 49 (49-50)
USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
492 | August III 1733-1763 talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, 28.83 g, Kahnt 676 var. b, Schnee 1037 awers typ b, rewers typ 4, ciemna p.. |
III VF |
3 500 zł 3 600 zł
493 | August III 1733-1763 talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Tarcze herbowe, srebro 27.85 g, Kahnt 541, Schnee 1047, dość ładnie zachowany, delikatna patyna |
3 000 zł 3 600 zł
494 | August III 1733-1763 półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Kahnt 640, Merseb. 1698, ładny, patyna |
2 000 zł | |
495 | August III 1733-1763 półtalar wikariacki 1742, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Kahnt 640, Merseb. 1701, ciemna patyna, |
II- EF- |
1 750 zł 2 600 zł
496 | August III 1733-1763 złotówka = 30 groszy (gulden) 1762, Gdańsk, Kahnt 719, drobna wada bicia, ale ładny egzemplarz |
II- EF- |
1 500 zł 1 400 zł
497 | August III 1733-1763 1/3 talara (1/2 guldena) 1755, Drezno, odmiana ze znakiem menniczym pod literami, Kahnt 554, patyna |
III VF |
250 zł 360 zł
498 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 (wariant awersu c - trochę szerokie popiersie, ale różnice w koronie), pod tarczami herbowymi małe literki E - C, patyna |
350 zł 540 zł
499 | August III 1733-1763 ort 1755, \efraimek, Kahnt 688 (wariant awersu d -masywne popiersie i szeroka korona |
125 zł 100 zł
500 | August III 1733-1763 szeląg 1750, Drezno, próbna odbitka w srebrze 1.93 g, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis powyżej, Kahnt 701, Merserburger 1792 (RR), mon.. |
2 500 zł 6 000 zł
501 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 próbny dukat 1765, Warszawa, odmiana z małą literką L na ramieniu, XIX wieczny odlew cyzelowany, złoto, 4.05 g, egzemplarz był w kolekcji Frankiewicza poz. 854 a nast.. |
8 000 zł 7 600 zł
502 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1789, Warszawa, dukat 1789, Warszawa, Aw: Głowa i napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Wieniec i napis w 5 wierszach AUREUS NUMMUS POLONIAE ANNO 1.. |
III VF |
10 000 zł 11 000 zł
503 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, kropki po lite- rach F - S, srebro 27.92 g, Plage 381, Dav. 1618, ładny i efekt.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
7 500 zł 8 000 zł
504 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, bez kropek po literach F - S, srebro 27.94 g, Plage 381, Dav. 1618, ładnie zach.. |
II- EF- |
7 500 zł 9 500 zł
505 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana z kropką po COLONIEN i po dacie, srebro 27.65 g, Plage 379, Dav. 1618, patyna |
III+/II- VF+/EF- |
3 500 zł 3 600 zł
506 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, bez kropek po literach F - S, srebro 27.65 g, Plage 381, Dav. 1618, patyna |
III VF |
3 000 zł 2 600 zł
507 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, kropki po literach F- S, srebro 27.94 g, Plage 381, Dav. 1618, uszkodzony rant,.. |
2 500 zł 2 800 zł
508 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1768, Warszawa, odmiana z literami I - S i z napisem na rancie FIDEI PUBLICAE PIGNUS, srebro 27.81 g, Plage 383, bardzo rzadki w cenniku Berezowskiego wyceniony.. |
25 000 zł 32 000 zł
509 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1774, Warszawa, srebro 27.96 g, Plage 390, Dav. 1619, justowanie na awersie, rzadki |
III+/II- VF+/EF- |
7 000 zł 10 000 zł
510 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1776, Warszawa, odmiana z napisem LITH, srebro 27.94 g, Plage -, H.Cz. - , bardzo rzadki, w cenniku Berezowskiego wyceniony na 150 złotych, justowany |
III VF |
6 000 zł 8 500 zł
511 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1782, Warszawa, srebro 28.03 g, Plage 403, Dav. 1619, na awersie punca Potockich, rzadki, w cenniku Berezowskiego wyceniony na 125 złotych, lekko justowany z dr.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
8 000 zł 11 000 zł