Aukcja nr 49 (49-50)

USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
Jesteś w: A49  ŚREDNIOWIECZE  NIEMCY
140 Saksonia - Anhalt / Bernard I Saski 1170- 1212
brakteat bity po roku 1180 w mennicy w Köthen; Książę w zbroi stojący na wprost z mieczem i cienką włócznią z małym proporcem; u dołu z boków wielokondygnacyjne wieże..
1 000 zł
1 300 zł
141 Augsburg / biskup Hartmann II 1250-1286
brakteat; Siedząca postać na wprost z krzyżem i pastorałem, srebro 0.45 g, Berger 2644, ciemna patyna
400 zł
320 zł
142 Brandenburgia / Jaksa z Kopanicy (Jakza von Köpenik)
brakteat, ok.1157 r.; Popiersie z mieczem na wprost, po bokach wieże zwieńczone łukiem, srebro 0.44 g, Bahrfeldt 5, Berger 1655, miejscowo wykruszony, bardzo ciekawa ..
III/IV
VF/F
2 000 zł
7 000 zł
143 NIEMCY / Dolne Łużyce
brakteat (XII-XIV w.); Dwie głowy orłów odwrócone od siebie, srebro 0.36 g., Fbg. 193
1 250 zł
144 NIEMCY / Dolna Saksonia
denar, Aw: Monogram utworzony z liter T i leżącej E w obwódce perełkowej, w otoku napis, Rw: Krzyż, w wolnych polach różne znaki, w otoku napis, srebro 0.95 g, Dbg. 1..
300 zł
240 zł
145 NIEMCY / Magdeburg - miasto
brakteat (ok. 1240 r.); Popiersie biskupa z pastorałem i krzyżem, wyżej potrójny łuk, a na nim trzy wieże, srebro 0.59 g, Berger 1628 (podobny)
500 zł
900 zł
146 NIEMCY / Magdeburg - miasto
brakteat, Budowla z czterema kopulastymi wieżami, w rombie głowa, w otoku napis SCS MAV-RITIVS, srebro 0.91 g, Suhle 47 (skarb Rataje z 1859 r.)
1 000 zł
2 200 zł
147 Regensburg / książę Henryk V Mozelski 1018-1026
denar, Aw: W krzyżu dwunitkowym tytulatura władcy, Rw: Kościół i napis, srebro 1.40 g, Hahn 31
1 000 zł
1 200 zł