Aukcja nr 46

USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
361 Jan III Sobieski 1674-1696
dukat 1677, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowym w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POL M D L R P, Rw: Herb Gdańska, niżej litery D - L i napis wokoło M..
20 000 zł
16 000 zł
362 Jan III Sobieski 1674-1696
dukat 1683, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w koronie w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POL M D L R P, Rw: Herb Gdańska, litery D - L i napis wokoło MON AUREA CIVIT..
25 000 zł
24 000 zł
363 Jan III Sobieski 1674-1696
talar 1685, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POLON M D L RUS PRUS MAS, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MONETA ARGENTEA CIVITATIS GE..
III+/II-
VF+/EF-
50 000 zł
75 000 zł
364 Jan III Sobieski 1674-1696
półtalar koronny bez daty - fałszerstwo Majnerta, 15.54 g, Mańkowski s. 89 poz. 61, stara patyna
4 000 zł
3 200 zł
365 Jan III Sobieski 1674-1696
ort 1684, Bydgoszcz, mennicza wada blachy, ale ładnie wybity i zachowany, patyna
750 zł
2 000 zł
366 Jan III Sobieski 1674-1696
ort 1684, Bydgoszcz, ładny egzemplarz
700 zł
1 700 zł
367 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1678, Bydgoszcz, herb Leliwa w podłużnej tarczy
150 zł
120 zł
368 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1680, Kraków, odmiana z literą C pomiędzy tarczami herbowymi, wyśmienity stan zachowania, rzadko spotykany w tym typie monety
600 zł
4 000 zł
369 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1680, Bydgoszcz, herb Leliwa w owalnej tarczy, drobna wada blachy, ale ładnie zachowany
150 zł
280 zł
370 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1683, Kraków, popiersie w koronie i litera C pomiędzy tarczami herbowymi
150 zł
371 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1685, Kraków, pod popiersiem w koronie litera B, rzadszy rocznik
400 zł
1 200 zł