Aukcja nr 33

USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
Jesteś w: A33  LITERATURA
21 M. Gumowski- Dzieje mennicy krakowskiej, 128 str., 18 tablic, Poznań 1927, BNP 3391, twarda oprawa, rzadkie
800 zł
1 550 zł
22 M. Gumowski- Zabytki mennicze książąt braniborskich z XII wieku, 25 str. 1 tabl, Sprawa braniborska XII. wieku, 44 str., Sprawa braniborska XII wieku- część II, 63 st..
120 zł
170 zł
23 M. Gumowski- Bolesław Chrobry w Czechach- Szkic numizmatyczny, 37 str., ilustracje, Poznań 1934, BNP 2219, twarda oprawa i ekslibris M. Gumowskiego
80 zł
85 zł
24 M. Gumowski- I. Bolesław Chrobry w Czechach, II. Denary św. Wojciecha, 33 str., ilustracje, Kraków 1935, BNP 2219, 2224, twarda oprawa i ekslibris M. Gumowskiego
100 zł
140 zł
25 M. Gumowski- I. Księżniczka polska opatką niemiecką XII wieku, II. Swatawa królowa czeska, 24 str., ilustracje, Kraków 1936, BNP 2231 i 2246, egz. autora, ekslibris M..
80 zł
26 M. Gumowski- Trzej Bolesławowie XII wieku. Szkic numizmatyczny, 23 str., 3 tablice, Katowice 1938, BNP 2249, osobne odbicie z Roczników Towarzystwa Przyjaciół Nauk na..
100 zł
150 zł
27 M. Gumowski- Corpus Nummorum Poloniae, monety X i XI w., zeszyt I. 233 str, 41 tablic, Kraków 1939, BNP 2221, twarda oprawa, tablice nieco mniejszego formatu luzem
200 zł
420 zł
28 M. Gumowski- Mennica lubelska w latach 1595-1601, 45 str. ilustracje, wycinek z Rocznika Humanistycznego KUL, R.VIII, z.2, Lublin 1960, oprawa kartonowa, rzadkie
60 zł
180 zł
29 A. Hess- Nachf. Frankfurt am Main Auktions-Katalog der Sammlung des Herrn Apotheker Karl Rudolph in Königsberg- 11 Mai 1914, 127 str., 4 tabl., kilka ciekawych i rzad..
600 zł
480 zł
30 E. Hutten-Czapski- Catalogue de la Collection des Medailles et Monnaies Polonaises, tomy 1-5, Petersburg i Kraków 1871-1916, BNP 3640, tomy 1-4 w jednolitej oprawie, ..
8 000 zł
6 400 zł
31 W. Jażdzewski- Wykopalisko jarocińskie a mianowicie monety Bolesławów czeskich, 56 str., 4 tabl., Poznań 1879, BNP 1048, pieczątka zbioru Jana Sas Zubrzyckiego, tward..
150 zł
32 Jerzy Koziczyński- Banknoty polskie. Lucow, tom II 1916-1923, 320 str. bogato ilustrowane w tekście, stopnie rzadkości, twarda oprawa z obwolutą, ciekawy katalog ważn..
500 zł
400 zł
33 H. Mańkowski- Fałszywe monety polskie, 94 str., ilustracje w tekście, Poznań 1930, BNP 2579, twarda oprawa
120 zł
500 zł
34 E. T. Massalski- Tablice porównawcze wszystkich wiadomych monet, wag i miar wyrachowanych na.., 124 str., Petersburg 1834, BNP 1980, twarda oprawa
125 zł
140 zł
35 M. Mora Morzycki- O trojakach koronnych Zygmunta III, 24 str., ilustracje w tekście, Warszawa 1883, BNP 2585, twarda oprawa
100 zł
110 zł
36 F. Piekosiński- Wiadomość o wykopalisku krakowskiem monet Kazimierza Wielkiego, 6 str., 2 tabl., Kraków 1878, BNP 1168, wycinek z Dwutygodnika Naukowego, oprawa karto..
60 zł
48 zł
37 F. Piekosiński- Moneta polska w dobie piastowskiej. - Zawiązki rzeczy menniczej w Polsce wieków średnich, 23 str., Kraków 1898, BNP 2333, twarda oprawa
100 zł
160 zł
38 I. Polkowski- Decouverte á Głębokie des monnaies polonaises du Moyen-Age, 80 str., 7 tabl., Gniezno 1876, BNP 978, twarda oprawa
120 zł
96 zł
39 J. Przyborowski- Przyczynki do historyi mennic wielkopolskich w końcu XVI wieku, 39 str., Warszawa 1883, BNP 3356, Kilka uwag o numizmatyce średniowiecznej z powodu d..
120 zł
190 zł
40 Przegląd Biblijograficzno-Archeologiczny tom II, 528 str., ilustracje w tekście, Warszawa 1881, BNP 58, twarda oprawa
200 zł
400 zł