Aukcja nr 25
USD/PLN: 4.080 | EUR/PLN: 3.750 | data: 27-10-2001
778 | POLSKA Juliusz Twardowski- medal autorstwa Hartiga 1936 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku JULIUSZ ZE SKRZYPNY TWARDOWSKI, Rw: Napis w siedmiu wierszach ZAŁOŻYCIEL I P.. |
200 zł 160 zł
779 | POLSKA odbudowa Mennicy Państwowej w Warszawie- medal autorstwa Stefan Koźbielewskiego 1946 r., Aw: Prasa mennicza, wokół cztery monety i daty 1338, 1578, 1924, Rw: W wieńcu.. |
I- UNC- |
150 zł 230 zł
780 | POLSKA medal pamiątkowy Mennicy Państwowej z okazji II Kongresu Związków Zawodowych 1949 r., Aw: Robotnik z kilofem w lewo i napis grawerowany MENNICA PAŃSTWOWA, Rw: Napis p.. |
I- UNC- |
100 zł 540 zł
781 | POLSKA Bolesław Chrobry- medal autorstwa Witolda Korskiego z serii królewskiej PTAiN 1973 r., Aw: Stylizowany denar i daty, Rw: Orzeł siedzący na mieczu i niżej napis INCLIT.. |
I UNC |
150 zł |
782 | POLSKA Mieszko II- medal autorstwa Witolda Korskiego z serii królewskiej PTAiN 1984 r., Aw: Mieszko na tronie przyjmuje księgę z rąk stojącej obok kobiety, Rw: Stojący król,.. |
I UNC |
150 zł |
783 | POLSKA Konrad Mazowiecki- medal autorstwa Witolda Korskiego z serii królewskiej PTAiN 1984 r., Aw: Moneta Konrada i napisy, Rw: Pieczęć książęca, u dołu konni rycerze, MMP 6.. |
I UNC |
150 zł |
784 | AUSTRIA medal sygn. A. W. na zaślubiny Marii Amalii austriackiej z Franciszkiem Bourbonem, księciem Parmy 1769 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku M. AMA. FERD. BOR. PA.. |
200 zł |
785 | FRANCJA przedłużenie traktatu z Amiens 1802 r.- medal autorstwa Jeuffroy, Aw: Popiersia trzech konsuli w prawo i napis w otoku, u dołu sygn. JEUFFROY, Rw: Napis w otoku LE CO.. |
II- EF- |
1 000 zł |
786 | FRANCJA medalik autorstwa Jeuffroya z okazji koronacji Napoleona na cesarza 1804 r., Aw: Głowa cesarza w prawo i napis w otoku, Rw: Cesarz unoszony na tarczy przez dwóch mężc.. |
100 zł 160 zł
787 | NIEMCY medal niesygnowany wybity z okazji zwycięstwa w bitwie pod Kasseldorf i pokoju w Dreźnie 1745 r., Aw: Bogini Zwycięstwa zatyka sztandar na polu bitwy, napis u góry DE.. |
I- UNC- |
400 zł 510 zł
788 | NIEMCY medal z okazji hołdu Prus Południowych (ziem polskich po II rozbiorze) 1793 r., Aw: Popiersie Fryderyka Wilhelma w prawo i napis w otoku, Rw: Lecący orzeł i napis u g.. |
150 zł 180 zł
789 | NIEMCY medalik alegoryczny koniec XVIII w., Aw: Amorek z tabliczką z sercem i napis w otoku ICH HALTES MIT EINEM, Rw: Amorek z sercem w dłoni, za nim czterogłowa hydra i na.. |
II+ EF+ |
300 zł 240 zł
790 | NIEMCY medal religijny sygn. Loos, Aw: Siedzący Bóg Ojciec z tablicą Dziesięciorga Przykazań i napis w otoku DU SOLLST VATER UND MUTTER EHREN, Rw: Róg obfitości i napis AUF .. |
I UNC |
200 zł |
791 | NIEMCY medal autorstwa Loosa wybity z okazji zawarcia pokoju w Paryżu 1814 r., Aw: Popiersie króla pruskiego w prawo i napis w otoku, sygn. LOOS, Rw: Orzeł w wieńcem w dziob.. |
I- UNC- |
350 zł |
792 | NIEMCY medal alegoryczny sygn. Loos, Aw: Róża na postumencie, Rw: Napis poziomy IMMER BLUHE DEIN GLUCK WIE DIESE NIE WELKENDE ROSE, srebro, 36 mm |
I UNC |
300 zł |
793 | ROSJA Michał Łomonosow- medal autorstwa Brusnicyna 1865 r, Aw: Popiersie Łomonosowa w prawo i napis w otoku. Rw: Napis w otoku i napis poziomy, Smirnow 669, brąz, 66 mm |
II+ EF+ |
150 zł 210 zł
794 | ROSJA medal nagrodowy Ministerstwa Rolnictwa i Dóbr Państwowych, Aw: Wół i narzędzia rolnicze, napis w otoku, Rw: W wieńcu z płodów rolnych napis poziomy, brąz, 66 mm, patyna |
I UNC |
200 zł 160 zł
795 | ŚLĄSK medal chrzcielny autorstwa Jana Buchheima, Aw: Chrystus z dzieckiem w ramionach, wokół trójka dzieci, napis w otoku LASSET DIE KINDLEIN..u dołu inicjały I.B., Rw: Kap.. |
1 250 zł |
796 | ŚLĄSK medal religijny autorstwa Jana Buchheima, Aw: Popiersie Chrystusa w koronie cierniowej, dookoła wieniec z chmurek i aniołków i napis w otoku EGO SUM VIA VERITAS ET VI.. |
1 000 zł |
797 | ŚLĄSK medal rozkręcany nieznanego twórcy upamiętniający przygotowania do Pokoju Wrocławskiego w 1742 r., Aw: Popiersie Fryderyka Wilhelma otoczone przez antyczne bóstwa, u .. |
2 000 zł 1 600 zł