Aukcja nr 21

USD/PLN: 4.440 | EUR/PLN: 4.216 | data: 03-06-2000
Jesteś w: A21  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
1002 K. Berezowski- Cennik monet polskich, 62 str., Warszawa 1934, oprawa kartonowa, notatki w tekście
150 zł
140 zł
1003 K. Beyer- tablice litograficzne do Skorowidza monet polskich, 28 tablic ryt. przez Flecka i Dietricha 1851 r, karto- nowa okładka, dobry stan zachowania
250 zł
200 zł
1004 A. Boutkowski- Dictionnaire numismatique pour servir de guide aux amateurs .....médailles romaines impériales & grecques coloniales, 1279 str, ilustracje w tekście, L..
150 zł
120 zł
1005 T. Czacki- O litewskich i polskich prawach, tom I, 328 str., 3 tablice, brak tablic z wizerunkami monet, oprawa pełna skóra
250 zł
1006 A. Czołowski i inni- Wystawa zabytków ormiańskich we Lwowie, 40 str., ilustracje w tekście, notatka o monetach ormiańskich, Lwów 1933, oprawa kartonowa
50 zł
1007 C. von Fabriczy- Medaillen der Italienischen Renaissance, 108 str., 181 ilustracji, Lipsk bez daty, twarda oprawa
100 zł
80 zł
1008 F. Friedensburg- Schlesiens Münzgeschichte im Mittelalter- Codex Diplomaticus Silesiae 1887-1904, 112 str, 17 tablic, 332 str., 70 str. 2 tablice, wydanie Wrocław 188..
300 zł
360 zł
1009 M.L. Fuldauer- Catalogue de monnaies, médailles et jetons, 77 str., 3 tablice, podklejany Amsterdam 1910
50 zł
1010 M. Gumowski- Monety polskie, 176 str., 32 tablice, Warszawa 1924, twarda oprawa
100 zł
1011 M. Gumowski- Medale polskie, 231 str., 34 tablice, Warszawa 1925, twarda oprawa
100 zł
1012 M. Gumowski-Corpus Nummorum Poloniae, tom I, Monety X i XI wieku, 233 str., 41 tablic, Kraków 1939, oprawa półskórek ze złotymi napisami na grzbiecie, ładny egzemplarz
300 zł
410 zł
1013 M. Gumowski- Dzieje mennicy toruńskiej, 188 str., 18 tablic, Toruń 1961, twarda oprawa
150 zł
1014 The Herstal Collection- The American Auction Association- The Magnificent Stanislaw Herstal Collection, 7-9 February 1974, 160 str., bardzo rzadki katalog znakomitej ..
150 zł
230 zł
1015 L. Huszar- Münzkatalog Ungarn von 1.000 bis heute, 366 str., ilustracje w tekście, Budapeszt 1979, twarda oprawa z obwolutą
120 zł
1016 T. Jabłoński- Katalog papierowych pieniędzy polskich 1794-1965, 340 str., 84 tablice, Warszawa 1967, twarda oprawa
120 zł
96 zł
1017 J. Litwiński- Album pieniędzy papierowych polskich z roku 1794, 16 str., 8 tablic litografowanych, Kraków 1908, oprawa kartonowa
80 zł
64 zł
1018 F. Löffler- Adolph E. Cahn-Versteigerungs-Katalog 73. Sammlung schlesischer Münzen und Medaillen des Herrn Fritz Löffler, 103 str., 12 tablic, reprint, twarda oprawa
200 zł
230 zł
1019 R. Mękicki- O medalu na cześć Jędrzeja hr. Zamojskiego, 18 str., 1 tablica, Lwów 1926, nakład 100 egz. ten nr 85, oprawa kartonowa
60 zł
48 zł
1020 Monnaie de Paris (Mennica Paryska)- Choix de médailles en vente a la Monnaie, 40 tablic z medalami współczes- nymi i replikami starych, które są sprzedawana przez Men..
80 zł
1021 J. Münnich-Monety polskie XI-XX, katalog ofertowy firmy Józefa Münnicha z Krakowa, bez daty, oprawa papierowa
50 zł