Polska, naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w.

Cena wylicytowana: 160 zł
Aukcja zakończyła się 18-10-2018 21:23:20
166346
Opis: Polska - Władca nieokreślony z XIII-XIV wieku, naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w., Krzyż grecki o rozszerzonych końcach ramion, w przeciwległych kątach półksiężyc i sześcioramienna gwiazda
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro 0.24 g, 17.6 mm, rzadka emisja przypisywana w starszej literaturze Zakonowi Krzyżackiemu dziś uznawana za naśladowczą z terenów polskich
Literatura: BRP Prusy E3.5, Wieleń 25, Kop. 8987n

Cena końcowa: 160 zł
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 354

1)  160 zł
2)  155 zł