Polska, medal z okazji 500. lecia miasta Elbląg - późniejsza odbitka, 1737 (data wybicia oryginału)

Rozpoczęcie: 30-10-2023 18:00
Zakończenie: 09-11-2023 22:16:20

Cena wylicytowana: 780 zł
Aukcja zakończyła się 09-11-2023 22:16:20
380647
Opis: Polska - do XVIII wieku, medal z okazji 500. lecia miasta Elbląg - późniejsza odbitka, 1737 (data wybicia oryginału), autorstwa Petera Paula Wernera; Aw: Oko Boga, poniżej panorama miasta, na którą spogląda bóg rzeki, na rzece łodzie oraz data 1237, w odcinku ELBINGA, w otoku HOC DUCE ET AUSPICE CREVIT; Rw: Pesonifikacja miasta Elbląga klęcząca przy płonącym ołtarzu, u góry tetragram Jahwe, w tle panorama miasta, na ołtarzu DEO / CONDITO / RIETCON / SERVATO / RI oraz P P W, w odcinku DRVSIS IVBILAEVM NATIVI TATIS SVAE QVINTO CELE BRAT D 28 NOV, w otoku GRATA SIC MENTE
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: cyna, 37.2 mm, 20.93 g, patyna, pięknie zachowany
Literatura: CNCE 928 (R3), H-Cz. 2759 (R2) - ale późniejsza odbitka w cynie, Pfau 1016

Cena końcowa: 780 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 175