wydawnictwa polskie, Radwan Danuta – Kolekcja Kałkowskich. Medaliony, plakiety, medale, Kraków ..

Rozpoczęcie: 24-04-2023 18:00
Zakończenie: 04-05-2023 20:05:20

Cena wylicytowana: 135 zł
Aukcja zakończyła się 04-05-2023 20:05:20
368218
Opis: wydawnictwa polskie, Radwan Danuta – Kolekcja Kałkowskich. Medaliony, plakiety, medale, Kraków 2008, ISBN 9788389599544
Stan zachowania: II/III, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: 494 strony formatu B5, oprawa twarda lakierowana, katalog zbioru prof. Leszka Kałkowskiego, przekazanego do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, bogato ilustrowany, uszkodzenia rogów okładki, zwłaszcza tylnej – bez szkody dla tekstu i bloku książki. Bogato ilustrowany katalog (barwne, powiększone fotografie) przedstawiający min. nigdzie do tej pory nie publikowane eksponaty. Z opisu książki: "Z pasji i zamiłowania krakowskiej rodziny Kałkowskich powstał zbiór 435 medalionów, plakiet i medali, który w 2006 roku pozyskało Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. W sposób znaczący wzbogacił on muzealną kolekcję numizmatów. Pozostawiono go jako wyodrębnioną całość, nazwaną dla upamiętnienia jej twórców Kolekcją Kałkowskich. Spełnia ona wielorakie funkcje: ilustruje historię medalierstwa polskiego od połowy XIX wieku po czasy współczesne, jest przeglądem stylów, tendencji i źródeł inspiracji mistrzów sztuki "zaklętej w metalu". Kolekcja stanowi też cenny materiał ikonograficzny, dokumentujący ważne wydarzenia oraz wizerunki wielkich Polaków - królów, mężów stanu, ludzi kultury i sztuki. Katalog obejmuje zdjęcia 428 obiektów (z opisem min. roku, autora, materiału, wymiarem itp. oraz odnośnikiem do literatury), które pochodzą z różnych epok i reprezentują rozmaite style, zastosowane tworzywa oraz technologie wykonania. Wśród nich można znaleźć dzieła takich artystów, jak: Józef Aumiller, Pierre Jean David d`Angers, Stefan Rufin Koźbielewski, Jan Raszka, Jan Wysocki. Ponadto kolekcja odnotowuje prace artystów współpracujących z Fabryką Wyrobów Metalowych i Lakierowanych Karola Mintera, m.in. Hipolita Moraczewskiego, Władysława Oleszczyńskiego oraz Henryka Stattlera, które dodatkowo podnoszą wartość zbioru". Cenne narzędzie referencyjne medalierstwa zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kolekcjonerów.

Cena końcowa: 135 zł
Cena wywoławcza: 30 zł
Cena szacunkowa: 50 zł
Ilość odsłon: 30