Polska, plakieta - marszałek Józef Piłsudski, 1931

Cena wylicytowana: 370 zł
Aukcja zakończyła się 21-01-2021 22:16:40
315856
Opis: Polska - XX w. - II Rzeczpospolita Polska (1918–1939), plakieta - marszałek Józef Piłsudski, 1931, Warszawa, Głowa marszałka w lewo umieszczona w medalionie, niżej napis w 18 wierszach WSKRZESICIEL PAŃSTWA POLSKIEGO, TWÓRCA I WÓDZ / ARMJI POLSKIEJ MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI / VRODZONY NA ZIEMI WILEŃSKIEJ, ZESŁANY NA SYBIR / W 19-TYM R. ŻYCIA. PO POWROCIE WSTĄPIŁ DO P.P.S ..., u dołu sygnatura AVMILLER / WACŁAW SIEROSZEWSKI / znak Mennicy Państwowej, plakieta autorstwa Józefa Aumillera, wykonana w Mennicy Warszawskiej dla uczczenia Józefa Piłsudskiego
Stan zachowania: II/III, Extremely Fine / Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 61.5 x 101.9 mm, 212.4 g, podstawa, plakieta czyszczona - prawdopodobnie usunięta patyna na stronie głównej, niewielkie uderzenia przy krawędzi
Literatura: Strzałkowski Plakiety 41f

Cena końcowa: 370 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 283

1)  370 zł
2)  360 zł
3)  330 zł
4)  310 zł
5)  210 zł
6)  165 zł
7)  155 zł
8)  150 zł