Polska, złoty medal Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, 1938

Cena wylicytowana: 8 200 zł
Aukcja zakończyła się 29-10-2020 20:16:40
311440
Opis: Polska - II Rzeczpospolita Polska (1918–1939), złoty medal Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, 1938, Warszawa, Aw: OGÓLNOPOLSKA / V / WYSTAWA / FILATELISTYCZNA / WARSZAWA - 1938; Rw: Dyliżans pocztowy z napisem POCZTA POLSKA zaprzężony w cztery konie jadący w lewo; na obrzeżu nabita punca złota i imiennik WG (Wiktor Gontarczyk)
Stan zachowania: I-, About Uncirculated
Dodatkowe informacje: złoto 45.02 g, próby 583, pięknie zachowany; V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie odbyła się w dniach 3-8 maja 1938 roku w budynku Kasyna Garnizonowego przy al. Szucha 29, a w jej trakcie przyznano łącznie 55 nagród, w tym 9 medali złotych
Literatura: Strzałkowski 838 (RR) - ale nie notuje w złocie

Cena końcowa: 8 200 zł
Cena wywoławcza: 7 000 zł
Cena szacunkowa: 11 500 zł
Ilość odsłon: 432

1)  8 200 zł
2)  8 000 zł