Polska, półtorak, 1661

Polska, półtorak, 1661

Polska, półtorak, 1661

Cena wylicytowana: 1 200 zł
Aukcja zakończyła się 10-09-2020 21:12:20
308559
Opis: Polska - Jan II Kazimierz Waza 1649-1668, półtorak, 1661, Poznań, Aw: Tarcza herbowa z małym Snopkiem po środku, wokoło napis IO CASI D G - REX P M D L P, Rw: Jabłko królewskie z liczbą 24, po bokach skrócona data 6-1, w otoku napis MONET NO [herb Ślepowron] REG POLO rozpoczęty i zakończony rozetkami
Stan zachowania: I-/II+, Nearly Uncirculated
Dodatkowe informacje: miejscowa patyna, bardzo rzadki typ półtoraka z liczbą 24 w jabłku królewskim, moneta w pięknym stanie zachowania
Literatura: Górecki P.61.1.b (F4), H-Cz. 10345 (R7), Kop. 1566 (R8), Tyszkiewicz 8 mk

Cena końcowa: 1 200 zł
Cena wywoławcza: 600 zł
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Ilość odsłon: 290

1)  1 200 zł
2)  1 150 zł
3)  1 100 zł
4)  760 zł
5)  720 zł
6)  700 zł
7)  660 zł
8)  620 zł
9)  600 zł