Polska, medal Insurekcja Kościuszkowska, 1982

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 1 100 zł
Aukcja zakończyła się 13-08-2020 22:39:00
305216
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989, medal Insurekcja Kościuszkowska, 1982, Warszawa, Aw: Popiersie Tadeusza Kościuszki w prawo, przed nim szturmujący kawalerzysta i kosynierzy, z lewej sygnatura J. markiewicz-n., u góry INSUREKCJA / KOŚCIUSZKOWSKA / 1794; Rw: Kosy, na których biało-czerwony proporzec z Orłem i na pisem CAŁOŚĆ / RÓWNOŚĆ / NIEPODLEGŁOŚĆ, na dole PTAiN•WARSZAWA•1982, na obrzeżu nabite Ag 925, medal projektu J. Markiewicza-Nieszcza
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: srebro próby '925', 69.8 mm, 186.34 g, nakład jedynie 15 sztuk, w 1983 roku dobito kolejne 5 sztuk, lakierowany?
Literatura: Paszkowycz 37/82, MMP 82/547

Cena końcowa: 1 100 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 396

1)  1 100 zł
2)  1 050 zł
3)  880 zł
4)  600 zł
5)  490 zł
6)  450 zł
7)  440 zł
8)  320 zł
9)  300 zł