Polska, medal 100-lecie Banku Polskiego, 1928

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 185 zł
Aukcja zakończyła się 13-08-2020 22:34:20
306730
Opis: Polska - II Rzeczpospolita Polska 1918-1939, medal 100-lecie Banku Polskiego, 1928, Warszawa, Aw: Dwie głowy w prawo, na odcięciu szyi sygnatura J. Aumiller, KS. KSAWERY LVBECKI - HR. LVDWIK JELSKI 1828-6-V-1928, Rw: Wieniec, w górnej części tarcza z Orłem, na środku plakieta w której PAŃSTWO POLSKIE / POWOŁUJĄC DO ŻYCIA W ROKU 1924 / BANK POLSKI / JAKO OSTOJĘ ŁADU PIENIĘŻNEGO W KRAJU / I JAKO WYRAZ DUCHOWEJ ŁĄCZNOŚCI / Z PRZEDWIEKOWĄ INSTYTUCJĄ TEJŻE NAZWY, / WYRAŻA WDZIĘCZNOŚĆ TYM LICZNYM OBYWATELOM, / KTÓRZY NIE SZCZĘDZILI OFIAR / NA SKARB NARODOWY, niżej MCMXXVIII, medal projektu Józefa Aumillera
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz, 55.2 mm, 69.57 g, na rewersie plakieta z wizerunkiem widocznym nad wejściem do sali głównej Banku Polskiego w Warszawie
Literatura: Strzałlkowski 609

Cena końcowa: 185 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 306

1)  185 zł
2)  180 zł
3)  125 zł
4)  105 zł