Polska, naśladownictwo szeląga litewskiego, 1661

Literatura, banknoty, monety złote, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 85 zł
Aukcja zakończyła się 25-06-2020 20:52:20
304350
Opis: Polska - Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 - monety litewskie, naśladownictwo szeląga litewskiego, 1661, Suczawa, Aw: Monogram Jana Kazimierza pod koroną, IOA CAS D G R POL; Rw: Pogoń litewska w lewo, SOLIDVS M D LIT 1661
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: miedź, 15.7 mm, 0.58 g, minimalnie gięty, ciemna miejscowa patyna. Kopicki oraz Kurpiewski notują ten rocznik szeląga monogramowego, ale styl wykonania jest odmienny od wcześniejszych szelągów litewskich (z lat '50 XVII w.), dodatkowo herb Gozdawa (podskarbiego Gedoona Tryzny) pojawia się tu 9 lat po śmierci tegoż podskarbiego, a w tym roku podskarbim był Wincenty Gosiewski herbu Ślepowron.
Literatura: MBR 1047 (podobne), Kop. 3587, Kurp. 744

Cena końcowa: 85 zł
Cena wywoławcza: 75 zł
Cena szacunkowa: 120 zł
Ilość odsłon: 152

1)  85 zł
2)  80 zł
3)  75 zł