Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w.

Cena wylicytowana: 220 zł
Aukcja zakończyła się 04-06-2020 20:12:00
303249
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), ok. III-IV w., Aw: Popiersie nieokreślonego cesarza (być może Karynus) w wieńcu laurowym w prawo, pseudolegenda, Rw: Postać stojąca w lewo, trzymająca włócznię lub długie berło, pseudolegenda
Stan zachowania: IV/V, Fine / Very Good
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 18.3 mm, 3.15 g, zachowane złocenie, pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna, jednak ten egzemplarz nie posiada otworu, wystepującego zazwyczaj w tego typu naśladownictwach

Cena końcowa: 220 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 182

1)  220 zł
2)  210 zł
3)  70 zł
4)  60 zł