Pomorze Gdańskie? / Polska?, naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “ramię z proporcem”, po 1236

Literatura, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 760 zł
Aukcja zakończyła się 02-04-2020 20:37:00
198472
Opis: Pomorze Gdańskie? / Polska?, naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “ramię z proporcem”, po 1236, Ramię w prawo trzymające proporzec płachtą skierowany w lewo, z prawej strony cztery kulki, z lewej przymocowany do drzewca krzyż
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 18.0 mm, 0.17 g, wykruszenie i zgięcie kołnierza, ale wyraźny rysunek, bardzo rzadki typ
Literatura: BRP Prusy N1, W. 6, Str. 55, Wieleń 51, Sarbsk 43, H-Cz. 5499, Kop. 8984

Cena końcowa: 760 zł
Cena wywoławcza: 450 zł
Cena szacunkowa: 750 zł
Ilość odsłon: 186

1)  760 zł
2)  740 zł