Polska, Złota Odznaka Honorowa LOPP (I stopień), od 1933

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale i odznaki

Cena wylicytowana: 500 zł
Aukcja zakończyła się 26-12-2019 22:01:20
192542
Opis: Polska - XX wiek - II Rzeczpospolita Polska 1918-1939, Złota Odznaka Honorowa LOPP (I stopień), od 1933, Krzyż, w kątach gałązki, w kwadratowym medalionie litery L-O-P-P na biało-żółtym tle
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: tombak złocony, emalia, 35.6 x 42.1 mm, 16.16 g; wstążka wyblakła, lekko poplamiona i nadpruta. Odznaka ustanowiona 12. kwietnia 1933 w celu nagradzania osób szczególnie zasłużonych w realizacji zadań statutowych Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej, do 1938 roku nadano 910 odznak złotych, odznaka najprawdopodobniej przyznana osobie cywilnej, gdyż wojskowi, zgodnie z rozkazem Ministra Spraw Wojskowych, mogli nosić odznakę jedynie mocowaną na zakrętkę.
Literatura: Oberleitner cz. III, s. 111

Cena końcowa: 500 zł
Cena wywoławcza: 360 zł
Cena szacunkowa: 600 zł
Ilość odsłon: 718

1)  500 zł
2)  490 zł