Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureus Licyniusza?)

Cena wylicytowana: 280 zł
Aukcja zakończyła się 20-06-2019 20:16:20
182081
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureus Licyniusza?), Aw: Popiersie cesarza w lewo, pseudolegenda, Postać siedząca na tronie, w lewo, trzymająca Victorię oraz berło, pseudolegenda
Stan zachowania: IV, Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 18.8 mm, 2.55 g, przedziurawiony, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna

Cena końcowa: 280 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość odsłon: 518

1)  280 zł
2)  280 zł
3)  220 zł