Francja, Honorowy medal za odwagę i poświęcenie II klasy (Médaille d'honneur pour acte de courage et de dévouement), 1844

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, odznaczenia

Cena wylicytowana: 180 zł
Aukcja zakończyła się 25-10-2018 22:31:20
167480
Opis: Francja - Ludwik Filip I 1830-1848, Honorowy medal za odwagę i poświęcenie II klasy (Médaille d'honneur pour acte de courage et de dévouement), 1844, Aw: Popiersie władcy w lewo, w wieńcu dębowym na głowie, niżej sygnatura BARRE FT., LOUIS PHILIPPE I ROI DES FRANÇAIS, Rw: Personifikacje odwagi i natury ludzkiej w ozdobnym otoku, wewnątrz w owalu MINISTERE DE L'INTERIEUR / ACTES DE / DÉVOUEMENT / - / POUJOL / PIERRE / A LASALLE / 1844, , na rancie punca srebra i ARGENT, oryginalna wstążka
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro próby 950, 37.5 mm, wstążka rozdarta przy uszku, medal nadawany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji osobom, które niosły ratunek innym z narażeniem własnego życia, medal nadany na nazwisko Pierre Poujol z Lasalle
Literatura: Barac 132

Cena końcowa: 180 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 404

1)  180 zł
2)  175 zł
3)  160 zł
4)  60 zł