Polska, medal zaślubinowy córki Augusta III, 1747

Cena wylicytowana: 960 zł
Aukcja zakończyła się 10-05-2018 22:25:20
158127
Opis: Polska - August III 1733-1763, medal zaślubinowy córki Augusta III, 1747, medal sygnowany I L OEXLEIN F, wybity w 1747 roku z okazji ślubu Maksymiliana III Józefa Wittelsbacha z córką króla Augusta III Marią Anną. Aw: Popiersia nowożeńców zwrócone ku sobie, MAX IOS V B D EL MAR AN PR R POL & EL S, Rw: Dwie złączone dłonie tworzące wieniec opleciony łańcuchem orderu z zawieszoną u dołu gwiazdą, w środku AVSPICA TISSIMO CONNVBIO LVNCTI, w otoku VIX COPVLA DVPLEX RVMPITVR, u dołu D XIII IVN MDCCXLVII
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro 22.11 g
Literatura: Raczyński 395, H-Cz. 2776

Cena końcowa: 960 zł
Cena wywoławcza: 960 zł
Cena szacunkowa: 1 600 zł
Ilość odsłon: 310

1)  960 zł