Cesarstwo Rzymskie, follis, 296-297

Cena wylicytowana: 75 zł
Aukcja zakończyła się 26-04-2018 21:00:40
157579
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Maksymian Herkuliusz 286-310, follis, 296-297, Rzym, Aw: popiersie cesarza w wieńcu laurowym, w prawo, IMP C M A MAXIMIANVS PF AVG, Rw: Geniusz stojący w lewo, z modiusem na głowie, nagi, trzymający paterę w prawej ręce, w lewej zaś róg obfitości, z lewej strony litera R, w odcinku litera A, GENIO POPVLI ROMANI
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz 10.28 g, 28 mm, zielona patyna, widoczne ślady srebrzenia
Literatura: RIC 63

Cena końcowa: 75 zł
Cena wywoławcza: 75 zł
Cena szacunkowa: 120 zł
Ilość odsłon: 141

1)  75 zł