Polska, medal - KOPIA

Banknoty, monety złote, polskie i zagraniczne, medale i odznaczenia
Polska, medal - KOPIA

Polska, medal - KOPIA

Cena wylicytowana: 26 zł
Aukcja zakończyła się 05-04-2018 22:41:20
156445
Opis: Polska - XIX-wieczna emigracja, medal - KOPIA, kopia medalu autorstwa Barre’a po 1831 r., wybitego nakładem Komitetu Brukselskiego Bohaterskiej Polsce po Powstaniu Listopadowym; Aw: Personifikacja Polski (Polonia) trzymająca sztandar w stylu antycznym z napisem POLOGNE i Orłem Białym podtrzymywana przez personifikację Belgii w czapce frygijskiej, wokoło TU NE MOURRAS PAS, w odcinku M.DCCC.XXXI, po prawej sygnatura BARRE FECIT; Rw: Pod gwiazdami ułożonymi w wieniec A L’ HÉROÏQUE POLOGNE, u dołu gałązki - laurowa i palmowa oraz herb Belgii - lew
Stan zachowania: III/IV, Very Fine / Fine
Dodatkowe informacje: ciemna patyna, klej w okolicach litery L
Literatura: H-Cz. 3831 (R4)

Cena końcowa: 26 zł
Cena wywoławcza: 24 zł
Cena szacunkowa: 40 zł
Ilość odsłon: 289

1)  26 zł
2)  24 zł