Polska, denar krzyżowy, ok. 1090-1100

Banknoty polskie i zagraniczne, monety złote, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 370 zł
Aukcja zakończyła się 11-01-2018 21:57:40
151163
Opis: Polska - Władysław I Herman 1081-1102, denar krzyżowy, ok. 1090-1100, Wrocław, Aw: Głowa szeroka (św. Jana) z najeżonymi włosami, Rw: Krzyż prosty na przemian kule i litera V z kropką wewnątrz.
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro 0.66 g, bardzo rzadki, ciemna patyna, wizerunek głowy przypisuje się św. Janowi, a tę emisję jako naśladowczą saskich denarów krzyżowych z mennicy wrocławskiej z końca XI w.
Literatura: CNP typ VIII, nr 1007-1013, Frynas P.5.4, Str. 29, Fbg 6, Nakielski WPN2: typ 7

Cena końcowa: 370 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 524

1)  370 zł
2)  360 zł
3)  200 zł
4)  190 zł
5)  150 zł
6)  120 zł
7)  110 zł
8)  100 zł
9)  90 zł
10)  80 zł
11)  75 zł
12)  70 zł
13)  60 zł