Pomorze, medal z 2. połowy XIX wieku

Cena wylicytowana: 195 zł
Aukcja zakończyła się 05-10-2017 22:54:00
146909
Opis: Pomorze - Szczecin, medal z 2. połowy XIX wieku, autorstwa E. Weiganda (aw.) i F. W. Kullricha (rw.), wybity z okazji loterii targu końskiego w Szczecinie; Aw: Herb Pomorza zwieńczony koroną muralis, wokoło PFERDEMARKT - LOTTERIE ZU STETTIN; Rw: Fortuna siędząca na ławie z przewiązanymi oczami, obejmująca stojącego młodzieńca z pudełkiem z losami oraz dziecię wyciągające los, w tle stojący mężczyzna trzymający za uzdę konia
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: 42 mm, srebro 28.86 g, czyszczony
Literatura: Slg. Marienburg 6375, Przemysł-Sztuka-Polityka 114

Cena końcowa: 195 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość odsłon: 490

1)  195 zł
2)  190 zł
3)  185 zł