Niemcy, denar, X/XI w.

Monety antyczne, średniowieczne, Polskie oraz zagraniczne, odznaczenia
Niemcy, denar, X/XI w.

Niemcy, denar, X/XI w.

Cena wylicytowana: 155 zł
Aukcja zakończyła się 26-01-2017 20:53:40
135540
Opis: Niemcy - Saksonia - Magdeburg- arcybiskupstwo - anonimowy biskup, denar, X/XI w., Aw: Popiersie w prawo (św. Maurycy?), fragment napisu SES MAVRICIO; Rw: Budowla - mury miejskie z trzema wieżami, fragment napisu MAGADABVRG
Stan zachowania: IV, Fine
Dodatkowe informacje: srebro, przedziurawiony, gięty i pęknięty, duża rzadkość
Literatura: Dbg 1866 (opisuje jako naśladownictwo)

Cena końcowa: 155 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 107

1)  155 zł
2)  150 zł