Francja, medal z kardynałem Andre'-Hercule de Fleury, z roku 1736

Monety antyczne, średniowieczne, polskie oraz zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 190 zł
Aukcja zakończyła się 17-11-2016 22:17:40
132464
Opis: Francja - Ludwik XV 1715-1774, medal z kardynałem Andre'-Hercule de Fleury, z roku 1736, sygnowany I. DASSIER. F., Aw: Popiersie kardynała i napis w otoku ANDR. HERCULES CARDINALIS DE FLEURY. AET 81., Rw: Pionowa maczuga, wokół której wiją się dwa węże (przypominająca kaduceusz), poniżej stos artefaktów między innymi glob, rób obfitości, miecz, kotwica, młot czy przyrządy malarskie, wokoło napis HIS PACEM REDDIDIT ARMIS, u dołu w odcinku data MDCCXXXVI
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: brąz 53.3 mm, 76 g
Literatura: Wurzbach 2149

Cena końcowa: 190 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość odsłon: 433

1)  190 zł
2)  185 zł