do XVIII wieku, medal sygnowany autorstwa Friedricha Loosa wybity w 1789 r. ofiarowany królowi przez posła pruskiego Luchesiniego dla up

Cena wylicytowana: 800 zł
Aukcja zakończyła się 28-07-2016 22:25:00
128617
Opis: do XVIII wieku - Stanisław August Poniatowski 1764-1795, medal sygnowany autorstwa Friedricha Loosa wybity w 1789 r. ofiarowany królowi przez posła pruskiego Luchesiniego dla up, Aw: Pomnik króla Jana III w Łazienkach (Sobieski na koniu tratujący Turka, po bokach tarcze z inskrypcjami w łacinie i po polsku, łukiem PRISCA VIRTUTE FELIX, w odcinku CONCORD COMIT CONVOC MDCCLXXXVIII, Rw: Polonia z tarczą i mieczem na tle panoplii, łukiem PRISCA MARTE TUTA, w odcinku AUCTO EXERCITU MDCCLXXXIX
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro 51 mm, 57.43 g, poobijany i podrapane tło, bardzo
Literatura: H-Cz. 3309, Racz. 537

Cena końcowa: 800 zł
Cena wywoławcza: 720 zł
Cena szacunkowa: 1 200 zł
Ilość odsłon: 235

1)  800 zł
2)  780 zł