Polska, denar typu królewskiego

Złote monety, średniowiecze, Polska Hiszpania kolonialna i Rosja

Cena wylicytowana: 1 500 zł
Aukcja zakończyła się 11-09-2014 20:52:30
108323
Opis: Polska - Bolesław II Śmiały 1058-1080, denar typu królewskiego, Aw: Popiersie w koronie i z mieczem w dłoni, Rw: Brama z trzema wieżami o kulistych kopułach
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro 0.49 g, pięknie zachowany, ładnie wybity z portretem króla ze szczegółami, patyna, rzadsza odmiana z trzema kropkami za popiersiem
Literatura: Gum.H. 71, Gum.P. 48, Kop. 27 (R4), Str. 32, Such. IX/2

Cena końcowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 500 zł
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Ilość odsłon: 289

1)  1 500 zł