Aukcja nr 9

USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
Jesteś w: A9  MEDALE
1003 POLSKA
medal sygnowany IH (Jan Höhn) wybity na pamiątkę zawarcia w 1635 r., rozejmu między Polską a Szwecjąw Sztumskiej Wsi; medal ten jest wspólnym dziełem Sebastiana Dadle..
1 800 zł
1004 POLSKA
medal sygnowany Höhn (Jan Höhn jr) wykonany dla uczczenia pary królewskiej, Aw: Popiersie Jan III Sobieskiegoi napis wokół, Rw: Popiersie Marii Kazimiery i wokół napi..
1 200 zł
960 zł
1005 POLSKA
medal sygnowany HAESLING.F. (Daniel Haesling- medalier z Hamburga) wybity z okazji przysięgi składnej przezlenników nowemu królowi i elektorowi, Aw: Głowa króla Augus..
300 zł
240 zł
1006 POLSKA
medal nie sygnowany, wybity w 1754 r., w Toruniu na pamiątkę 300 rocznicy powrotu Prus Królewskich do Polski,Aw: Wielki Mistrz z orszakiem na tle zamku malborskiego i..
600 zł
980 zł
1007 POLSKA
medal sygnowany Wermuth, wybity w 1757 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie Augusta III i wokółnapis, Rw: Insygnia Orderu i napisy, H-Cz.2926 Rl, sre..
800 zł
1 050 zł
1008 POLSKA
medal sygnowany T. PINGO- medalier londyński, wybity w 1764 r. z okazji koronacji Stanisława Augusta , Aw:Popiersie króla i napis, Rw: Korona królewska w promieniach ..
400 zł
350 zł
1009 POLSKA
medal nie sygnowany wybity w 1788 r., z okazji wzniesienia pomnika Jana III Sobieskiego w Łazienkach. Z tej okazjibył organizowany turniej, którego zwycięzców nagradz..
500 zł
400 zł
1010 POLSKA
medal sygnowany IPH (Jan Filip Holzhaeusser) wybity w 1792 r., na pamiątkę położenia kamienia węgielnego w dniu3 maja 1792 pod budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie..
500 zł
400 zł
1011 POLSKA
medal sygnowany IPH wybity na zlecenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego nadawany od 1766 r., ludziomnauki, wynalazcom i zasłużonym w różnych dziedzinach wiedzy..
8 000 zł
7 600 zł
1012 POLSKA
medal nie sygnowany z uszkiem z warsztatu Holzhaeussera za długoletnią służbę w jednym Korpusie Wojska,Aw: Korona, niżej monogram króla, gałązki palmowa i wawrzynowa,..
1 500 zł
2 900 zł
1013 POLSKA
medal Holzhaeussera ze świty królewskiej- Kazimierz Wielki, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Napis, Racz.599,H-Cz.3421 R3, srebro 45.0 mm, 37.0 g.
500 zł
1014 POLSKA
medal Holzhaeussera ze świty królewskiej- Jadwiga, Aw: Popiersie królowej i napis, Rw: Napis, Racz.601, H-Cz.3423R3, srebro 45.0 mm. 41,11 g., ładny stan zachowania
900 zł
720 zł
1015 POLSKA
medal Holzhaeussera ze świty królewskiej- Kazimierz Jagiellończyk, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Napis, Racz.604,H-Cz.3426 R3, srebro 45.0 mm, 43.40 g.
500 zł
1016 POLSKA
medal sygnowany IOS LANG F- medalier wiedeński, wybity w 1817 r., dla uczczenia Józefa MaksymilianaOssolińskiego z okazji utworzenia biblioteki we Lwowie, Aw: Popiers..
100 zł
80 zł
1017 POLSKA
medal sygnowany X. STUCKHART F, wybity w 1817 r. na otwarcie huty w Białogonach w Górach Świętokrzyskich,Aw: Popiersie Aleksandra I i napis, Rw: Widok huty na tle sło..
450 zł
360 zł
1018 POLSKA
medal sygnowany X. STUCKHART F, wybity w 1818 r., dedykowany trzem komisarzom Wolnego Miasta Krakowa,Aw: Herb Krakowa i napis, Rw: Trzy wieńce z nazwiskami i tytułami..
1 200 zł
1019 POLSKA
medal sygnowany WL OLESZCZYNSKI F wybity w 1832 r. na zlecenie Komitetu Paryskiego i ofiarowany RobertowiFergussonowi, członkowi Parlamentu Brytyjskiego, obrońcy spra..
120 zł
1020 POLSKA
medal sygnowany DAVID 1846, oficjalnie odlewany w Paryżu na pamiątkę masakry w Galicji w roku 1846,Aw: Głowa Marianny w czapce frygijskiej i napis, Rw: Szubienica i n..
80 zł
65 zł
1021 POLSKA
medal sygnowany J MINHEIMER, wybity w 1857 r. z okazji otwarcia Akademii Medyczno-Chirurgicznej w War-szawie, Aw: Popiersie cara Aleksandra II i napis, Rw: Pamiątkowy..
250 zł
200 zł
1022 POLSKA
medal sygnowany A BOVY wybity w 1859 r. nakładem Komitetu Emigracyjnego ku czci Sir Dudleya Stuartaprzyjaciela Polski, Aw: Popiersie Stuarta i napisy, Rw: Mapa Polski..
250 zł
200 zł