Aukcja nr 81

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.350 | data: 18-11-2023
Jesteś w: A81
1 GRECJA ANTYCZNA / Attyka, Ateny
Tetradrachma, (ok. 454–404 pne), Ateny; Aw: Głowa Ateny w prawo, w hełmie przyozdobionym liśćmi laurowymi; Rw: W kwadracie incusum sowa stojąca w prawo, z głową na w..
4 000 zł
3 700 zł
2 GRECJA ANTYCZNA / Cylicja, Kelenderis
Stater, (ok. 425–400 pne); Aw: Nagi młodzieniec z batem w dłoni, siedzący na koniu (jak w siodle bocznym) w lewo; Rw: Kozioł klękający w lewo z głową zwróconą do tył..
1 500 zł
1 750 zł
3 GRECJA ANTYCZNA / Macedonia, Filip II (359–336 pne) i następcy
Stater, (ok. 340–328 pne), Amfipolis; Aw: Głowa Apollina w wieńcu laurowym w prawo; Rw: Jeździec w bidze w prawo, poniżej liść bluszczu, w odcinku ΦΙΛΙΠΠΟΥ; Le Rider..
15 000 zł
16 000 zł
4 CESARSTWO RZYMSKIE / Walerian I (253–260)
Antoninian bilonowy, (255–256), Samosata; Aw: Popiersie cesarza w koronie radialnej w prawo, IMP C P LIC VALERIANVS P F AVG; Rw: Dwaj cesarze (Walerian i Galien) świ..
400 zł
850 zł
5 CESARSTWO RZYMSKIE / Arkadiusz (383–408)
Solidus, (397–402), Konstantynopol; Aw: Popiersie cesarza trzymającego włócznię i tarczę na wprost, D N ARCADIVS P F AVG; Rw: Constantinopolis siedząca na tronie na ..
4 000 zł
0 zł
6 CELTOWIE / Bojowie
1/8 statera, (ok. I w. pne); Aw: Gładka wypukłość; Rw: Trzy łukowate żeberka, skierowane wypukłością ku środku monety, od dwu z nich wychodzące po dwa równoległe żeb..
4 000 zł
7 500 zł
7 CELTOWIE / Bojowie
1/8 statera typu Wierzbiczany, (ok. I w. pne); Aw: Gładka wypukłość; Rw: Pionowe, dzielące krążek na dwie części żeberko, w prawo odchodzące pięć żeberek równoległyc..
4 000 zł
4 200 zł
8 CELTOWIE / Bojowie
1/8 statera, (ok. I w. pne); Aw: Gładka wypukłość; Rw: Przedstawienie przypominające żagiel, sześć żeberek wychodzących w prawo; Rudnicki WN 2009(2), ryc. 2 - podobn..
2 500 zł
6 000 zł
9 CELTOWIE / Bojowie
1/8 statera typu Iwno, (ok. I w. pne); Aw: Wypukłość, na której nieokreślony rysunek (słońce?); Rw: Łukowate żeberka, wewnątrz łuków zgrupowania kropek; Rudnicki WN ..
1 250 zł
1 300 zł
10 CZECHY / Bolesław Chrobry (1003–1004)
Denar typu bawarskiego, (ok. 1003–1004), Praga (?); Aw: Dłoń opatrzności, po bokach BΛ oraz ozdobnik, + STAhATHERE•A; Rw: Kaplica ze spiczastym dachem zwieńczonym kr..
15 000 zł
12 000 zł
11 CZECHY / Brzetysław I (1037–1055)
Denar, (przed 1050), Praga; Aw: Popiersie księcia na wprost, trzymającego krzyż, BRΛCIZLΛVS DVX; Rw: Orzeł stojący w lewo, SCS VVENCEZLΛVS; Cach 313, Frynas B.8.10, ..
1 500 zł
1 750 zł
12 CZECHY / Morawy, Przemysł Ottokar II (1247–1278)
Denar brakteatowy, (ok. 1247–1253); Baranek w prawo, z odwróconą głową; Cach 938, Frynas BM.8.64; srebro, 16.7 mm, 0.40 g; pięknięcie wału, pięknie zachowana moneta.
500 zł
950 zł
13 CZECHY / Jan Luksemburski (1310–1346)
Grosz praski, (1310–1346), Kutná Hora; Aw: Korona, + IOhANNES ⦂ PRIMVS, + DEI ⦂ GRATIA ⦂ REX ⦂ BOEMIE; Castelin 8, Frynas B.27.2; srebro, 27.1 mm, 3.37 g; patyna, ba..
250 zł
750 zł
14 DANIA / Swen II Estrydsen (1047–1074/1076)
Denar, (1047–1075), Viborg; Aw: Popiersie w lewo, nad nim krzyż, przed nim berło, legenda; Rw: Długi krzyż dwunitkowy, w kątach naprzemiennie półksiężyc i trzy kulki..
2 000 zł
2 200 zł
15 FRANCJA / Filip VI (1328–1350)
Chaise d’or, (1346); Aw: Władca siedzący na wprost, na rozbudowanym gotyckim tronie, + PhILIPPVS (dwa x) DEI (dwa x) GRACIA (dwa x) FRANCORVM (dwa x) REX; Rw: Krzyż ..
12 000 zł
0 zł
16 FRANCJA / Karol VI (1380–1422)
Écu d’or à la couronne, (po 1389), Troyes; Aw: Ukoronowana tarcza z herbem Francji, + KAROLVS (dwa x) DEI (dwa x) GRACIA (dwa x) FRANCORVM (dwa x) REX; Rw: Krzyż lil..
2 500 zł
2 400 zł
17 FRANCJA / Henryk VI (1422–1453)
Salut d’or, (1423), Rouen; Aw: Dwie tarcze herbowe (francuska i angielska), w tle Matka Boża i archanioł Gabriel trzymający wstęgę z napisem AVE, u góry promienie, (..
8 000 zł
7 000 zł
18 FRANCJA / Ludwik XII (1498–1514)
Écu d’or au porc-épic, bez daty (1507), Montpellier; Aw: Ukoronowana tarcza z herbem Francji, po bokach dwa jeżozwierze, + LVDOVICVS ⦂ DEI (dwie gwiazdy) GRA ⦂ FRANC..
III+/II-
VF+/EF-
4 000 zł
6 000 zł
19 Vienne / Humbert II (1333–1349)
Floren, (ok. 1340–1370); Aw: Lilia, + hV • DPh - VIENS; Rw: Św. Jan stojący na wprost, trzymający berło zwieńczone krzyżem, • S • IOHA - NNES • B (smok); Fr. 246, Pd..
4 000 zł
4 100 zł
20 ks. Henryk II Kłótnik (955–976 / 985–995) / II panowanie (985–995)
Denar, (985–995), Ratyzbona, mincerz Ag; Aw: Krzyż, w kątach kulka, pierścień, kulka i mała kulka, • HENRICVS DVX; Rw: Kapliczka, wewnątrz której ECCIO, RENA CVITAS;..
600 zł
600 zł