Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w:
A69
841 | ANGLIA / Wiktoria 1837-1901 floren 1887, emisja jubileuszowa na 50-lecie panowania; S. 3925; pięknie zachowane, ciemna patyna |
I- UNC- |
250 zł 300 zł
842 | AUSTRIA / Ferdynand I 1521-1564 talar bez daty, Linz; Dav. 8014, Voglh. 43; srebro 28.50 g, rzadsza odmiana z legendą na awersie ...BOE DA G REX, bardzo ładny, patyna |
2 500 zł 2 000 zł
843 | AUSTRIA / arcyksiążę Leopold V 1619-1632 dwutalar bez daty, Hall, wybity z okazji ślubu arcyksięcia z Klaudią Medycejską w 1626 r. (emisja z 1635 r.); Dav. 3331, M.-T. 487; srebro 56.42 g, ładnie zachowany, .. |
II/II+ EF/EF+ |
5 000 zł 7 000 zł
844 | AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637 talar 1632 NB, Nagybánya; Dav. 3131, Her. 589a, Huszár 1182, Voglh. 144/I; srebro 28.49 g, patyna, rzadki |
3 000 zł 4 800 zł
845 | AUSTRIA / Leopold I 1640-1705 talar medalowy 1683, wybity z okazji pokonania Turków pod Wiedniem, Voglhuber 239, H-Cz. 2468, srebro 26.91 g, rzadki i efektowny, ciemna patyna |
3 000 zł 4 600 zł
846 | FRANCJA / Ludwik XIV 1643-1715 louis d’or a l’ecu 1691 I, Limoges; Droulers 406, Gad. 250, Fr. 428; złoto 6.74 g, moneta dwukrotnie uderzona stemplami, ale ładnie zachowana |
II- EF- |
4 500 zł 0 zł
847 | FRANCJA / Ludwik XIV 1643-1715 louis d’or aux 8L et aux insignes 1701 M, Tuluza; Droulers 414, Gad. 253, Fr. 436; złoto 6.71 g, rzadki i bardzo ładny |
II/II+ EF/EF+ |
6 000 zł 4 800 zł
848 | FRANCJA / III Republika 1871-1940 próbne 10 franków, bez daty (1929); Aw: Geniusz stojący w prawo, ryjący napis CONSTITUTION na kamiennej tablicy, u dołu sygnatura autora Dupre; Rw: Napis poziomy ESSA.. |
I- UNC- |
1 000 zł 800 zł
849 | JUGOSŁAWIA / Aleksander I 1921-1934 4 dukaty 1931, odmiana bez kontrmarki; Fr. 4; złoto 13.96 g, drobne przetarcia na tle monety i uszkodzenia na twarzach pary królewskiej, ale bardzo ładne |
II+ EF+ |
3 000 zł 5 500 zł
850 | MONAKO / Ludwik I 1662-1701 1/2 ecu (1/2 scudo, 30 soli) 1663; starsze popiersie z pasami na rękawie; Charlet 67 (notuje ten rocznik ze znakiem zapytania), Morosini nie notuje, Gadoury nie notuj.. |
8 000 zł 85 000 zł
851 | MONAKO / Ludwik I 1662-1701 1/2 ecu (1/2 scudo, 30 soli) 1666; Morosini 7, CNI 24, Gadoury 51; srebro 13.49 g, pęknięty krążek, głęboka trójkątna punca od strony rewersu, rzadkie |
III VF |
3 000 zł 3 000 zł
852 | NIDERLANDY / Niderlandy Hiszpańskie, Filip II 1555-1581 półtalar 1575, Geldria; Delm. 62 (R2); srebro 13.54 g; rzadki |
1 000 zł 2 200 zł
853 | NIDERLANDY / Fryzja dwudukat 1612; Aw: Rycerz stojący w prawo; Rw: W ozdobnym kwadracie napis w pięciu wierszach; Fr. 222, Delm. 1004 (R3), Purmer Fr09, złoto 6.87 g, gięty, bardzo rzadki |
III/III+ VF/VF+ |
5 000 zł 0 zł
854 | NIDERLANDY / Fryzja Zachodnia talar (Zilveren dukaat) 1676; emisja prywatnej mennicy Dirka Boscha w Enkhuizen; Purmer Wf78, Delm. 972 (R1); srebro 27.62 g, ładnie zachowany |
1 000 zł 1 950 zł
855 | NIDERLANDY / Geldria talar (Zilveren dukaat) 1699; Purmer Ge82, Delm. 963 (R1), Dav. 4891; srebro 27.65 g, nieco rzadszy rocznik |
500 zł 440 zł
856 | NIDERLANDY / Deventer / Kampen / Zwolle talar (Gehelmde rijksdaalder) 1587; Purmer Dr04, Delm 680 (R); srebro 29.08 g, ciekawa emisja wspólna trzech miast |
II- EF- |
1 500 zł 1 600 zł
857 | NIDERLANDY / Kampen talar (Zilveren dukaat) 1662; Purmer Ka37, Delm. 992 (R1); srebro 28.03 g, ładnie zachowany |
1 000 zł 0 zł
858 | NIDERLANDY / Kampen talar (Zilveren dukaat) 1693; Purmer Ka40, Delm. 993 (R2); srebro 25.08 g, rzadka odmiana z datą przy tarczy herbowej |
2 000 zł 0 zł
859 | NIDERLANDY / Overijssel talar (Zilveren dukaat) 1699; Purmer Ov51, Delm. 987, Dav. 4900; srebro 27.84 g, nieco niewyraźnie wybity, ale bardzo ładnie zachowany |
II+ EF+ |
500 zł 650 zł
860 | NIDERLANDY / Utrecht talar (Zilveren dukaat) 1693; Purmer Ut63, Delm. 981, Dav. 4904; srebro 27.88 g, bardzo ładnie zachowany |
II+ EF+ |
500 zł 700 zł