Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
791 | POLSKA / Polska pod zaborami medal 1826, nieznanego autora wybity z okazji śmierci Aleksandra I; Aw: Popiersie w wieńcu w prawo, nad nim gwiazda, ALEXANDER I WSKRZESICIEL KROLEST POLSK 1815, Rw: .. |
II+ EF+ |
800 zł 2 200 zł
792 | POLSKA / Polska pod zaborami medal autorstwa Alberta Barre’a wybity w 1864 r., poświęcony Aleksandrowi Fredrze; Aw: Popiersie pisarza w lewo, wokoło ALEKSANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, sygnatura.. |
II+ EF+ |
600 zł 550 zł
793 | POLSKA / Polska pod zaborami medal Zofia z hrabiów Branickich, hrabini Potocka, sygnowany C. RADNITZKY wybity w 1867 r. nakładem gminy Kraków, Aw: Popiersie Zofii Potockiej w lewo w chuście na gł.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 000 zł 1 100 zł
794 | POLSKA / Polska pod zaborami Józef Ignacy Kraszewski - medal autorstwa Fryderyka Wilhelma Below’a wybity w 1879 r. dla pisarza jako dar Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w 50-lecie jego pr.. |
I UNC |
1 500 zł 3 000 zł
795 | POLSKA / Polska pod zaborami srebrne wesele Jana i Zofii Szeptyckich - medal 1886 r., niesygnowany, Aw: Pod koroną hrabiowską herby Szeptycki i Bończa, napis w otoku JANA I ZOFII SZEPTYCKICH, Rw:.. |
II+ EF+ |
400 zł 900 zł
796 | POLSKA / Polska pod zaborami Wizyta Franciszka Józefa I w Galicji -medal z uszkiem, 1892 r., sygnowany ZIMBLER, Aw: Głowa cesarza w prawo i napis CESARZ FRANCISZEK JÓZEF I, Rw: Napisy NA PAMIĄTKĘ.. |
I/I- UNC/UNC- |
250 zł 400 zł
797 | POLSKA / Polska pod zaborami Mikołaj Zaklika z Międzygórza, kancerz wielki koronny, medal sygnowany AR (Alfred Römer -malarz, medalier, rzeźbiarz, historyk sztuki krakowski), wybity w 1893 r. w P.. |
I UNC |
3 000 zł 2 600 zł
798 | POLSKA / Polska pod zaborami medal autorstwa Konstantego Laszczki z 1913 r., wybity na 100. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego; Aw: Popiersie na wprost z głową lekko zwróconą w prawo,.. |
I UNC |
800 zł 0 zł
799 | POLSKA / Medale po II Wojnie Światowej Milenium Polski, medal wydany w USA 1966 r, Aw: Orzeł z krzyżem na piersiach, w otoku napis POLAND’S MILLENIUM - 966-1966 - MILENIUM POLSKI, Rw: Krzyż na nim Orzeł, w.. |
I UNC |
300 zł 700 zł
800 | FRANCJA / Ludwik XIV Wielki 1643-1715 medal z suity historycznych medali autorstwa I. Mauger’a upamiętniający zawarcie Pokoju Westfalskiego w Munster w 1648 r., Aw: Popiersie Ludwika XIV w prawo i napis L.. |
I/I- UNC/UNC- |
300 zł 0 zł
801 | FRANCJA / Ludwik XV Ukochany 1715-1774 Maria Leszczyńska, królewna polska, córka Stanisława Leszczyńskiego, medal zaślubinowy z 1725 roku autorstwa Norberta Roettiersa, wybity dla upamiętnienia ślubu córki.. |
II+ EF+ |
450 zł 650 zł
802 | FRANCJA / Ludwik XV Ukochany 1715-1774 Maria Leszczyńska, królewna polska, córka Stanisława Leszczyńskiego, żeton zaślubinowy z 1725 roku autorstwa Norberta Roettiersa, wybity dla upamiętnienia ślubu córki.. |
II- EF- |
200 zł 190 zł
803 | FRANCJA / Napoleon Bonaparte 1804-1815 medal autorstwa Denon’a i Jeuffroy’a z okazji koronacji na cesarza w 1804 r., Aw: Głowa Napoleona w prawo i napis NAPOLEON EMPEREUR, Rw: Rw: Cesarz unoszony na tarczy.. |
I UNC |
400 zł 1 100 zł
804 | ROSJA / Aleksander I 1801-1825 medal koronacyjny 1801, sygnowany C. Leberecht F., Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Б М АЛЕКСАНДРЪ I ИМПЕРАТОРЪ И САМОДЕРЖЕЦЪ ВСЕРОСС Rw: Kolumna na postumencie,.. |
II- EF- |
1 000 zł 2 900 zł
805 | ROSJA / Aleksander I 1801-1825 medal za Wiarę i Ojczyznę, sygnowany Leberecht, Aw: Głowa Aleksandra I w prawo, napis wokoło АЛЕКСАНДРЪ I ИМП ВСЕРОСС, na dole data 1807, Rw: Napis w wieńcu ЗА ВЪРУ И.. |
II+ EF+ |
400 zł 1 100 zł
806 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 Maria Fiodorowna -żona cara Aleksandra III -medal nagrodowy gimnazjum żeńskiego za osiągnięcia w nauce, Aw: Popiersie Marii Fiodorownej w prawo z sygnaturą AГ i napis.. |
II/II+ EF/EF+ |
9 000 zł 0 zł
807 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 Maria Fiodorowna -żona cara Aleksandra III -medal nagrodowy gimnazjum żeńskiego za osiągnięcia w nauce, Aw: Popiersie Marii Fiodorownej w prawo z sygnaturą ВAЖ (Vazhe.. |
II+ EF+ |
2 500 zł 2 000 zł
808 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 medal nagrodowy dla absolwentek gimnazjum żeńskiego, 1912 r. (cyfra 2 dobita ręcznie), Aw: Portret Mikołaja II w lewo, w otoku napis БМ НИКОЛАИ II ИМПЕРАТОРЪ И САМОДЕ.. |
22 000 zł 0 zł
809 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 medal z uszkiem na 25-lecie Szkoły Cerkiewno-Parafialnej 1884 - 1909, Aw: Popiersie Aleksandra III i Mikołaja II w lewo, wokoło napis ИМП АЛЕКСАНРЪ III ИМП НИКОЛАИ II.. |
700 zł 560 zł
810 | SZWECJA / Krystyna 1632-1654 medal pamiątkowy z 1665 r., niesygnowany autorstwa G F Travaniego wydany w Rzymie, gdzie po abdykacji od 1656 r. królowa przebywała aż do swojej śmierci w 1689 r., Aw.. |
I UNC |
250 zł 320 zł