Aukcja 69 / 200

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017

kwartnik z początku XIV w.

wycofane
200
Opis: ŚLĄSK / Ks. głogowskie?, Henryk III 1274-1309 lub synowie?. kwartnik z początku XIV w.; Sześcioramienna gwiazda z kropką w środku oraz krzyżykami w kątach ramion, wokoło sześcioramienne gwiazdki; Rw: Podkowa, lub litera E ze strzałą jako środkowa kreska (słabo wybita), wokoło czterolistne rozetki; brak analogii w literaturze; srebro 1.75 g, nieco niedobity, patyna; moneta dotychczas nie znana w publikacjach ani na rynku, przypisywać ją można go emisji księstwa głogowskiego z początków XIV w. z powodu dużego podobieństwa awersu do monet Henryka III i następców
Stan: III, Very Fine
Cena szacunkowa: 8 000 zł
Cena wywoławcza: 6 400 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 1573