Aukcja nr 68
USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
Jesteś w:
A68
81 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 grosz 1520, Królewiec; ALBERT9 D G MGR GNRALIS / SALVA NOS DOMINA 1520; Neumann’87 39, Voss. 1239; srebro 1.67 g, ciemna patyna |
1 000 zł 2 800 zł
82 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 ćwierćtalar (8 groszy) 1521, Królewiec; Aw: Madonna z dzieciątkiem na wprost, ALBERTVS DEI GRA MARCHIO BRANDE; Rw: Krzyż florystyczny, HONOR MAGISTRI IVSTICIAM DILIG.. |
III/III+ VF/VF+ |
15 000 zł 35 000 zł
83 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 klipa ćwierćtalara (8 groszy) 1521, Królewiec; Aw: Madonna z dzieciątkiem na wprost; Rw: Krzyż florystyczny; Voss. 1242; Slg. Marienburg 1087; 24x24 mm, 5.06 g, prze.. |
2 500 zł 5 500 zł
84 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 klipa grosza bez daty (1520-1521); Aw: Tarcza wielkiego mistrza, Rw: Tarcza zakonna; Voss. 1232, Bfd 1083, Kop. 9051 (R8); srebro niskiej próby 2.34 g, moneta z okre.. |
2 500 zł 4 600 zł
85 | ZAKON KRZYŻACKI / Albrecht Hohenzollern 1511-1525 grosz 1523, Królewiec; ALBERT9 D G M GNERALIS / SALVA NOS DOMINA 1523; Neumann’87 40, Voss. 1279; srebro 1.38 g, bardzo ładnie zachowany |
II/II+ EF/EF+ |
2 500 zł 3 400 zł
86 | POMORZE / Bogusław I 1136-1187 i Kazimierz I 1134-1180 denar ok. 1170-1180, Kołobrzeg; Aw: Budowla trójwieżowa; Rw: Głowa św. Jana na wprost; Kop. 4107 (R5), Kiersn. Zach-pom. typ 2, Dbg-P. 18 ; srebro 0.89 g, niedobity,.. |
III VF |
1 500 zł 1 600 zł
87 | ŚLĄSK / Dolny Śląsk brakteat szeroki, 2. poł. XIII w.; Głowa w koronie w lewo; Fbg 594, Kop. 7049bp; srebro 24 mm, 0.54 g, patyna |
500 zł 650 zł
88 | ŚLĄSK / Ks. głogowskie, Henryk III 1273-1309 lub synowie kwartnik, Żagań; Aw: Głowa lwa lub wilka w koronie w lewo, w otoku trójlistki, Rw: Krzyż z centralną rozetą i ramionami zakończonymi liliami, w polu tójlistki, w oto.. |
III/III- VF/VF- |
3 000 zł 3 000 zł
89 | ŚLĄSK / Ks. głogowskie, Henryk III 1273-1309 lub synowie kwartnik, 1. ćwierć XIV w., mennica Wołów?; Aw: Głowa wołu na wprost, wokoło rozetki; Rw: Dwie ryby zwrócone do siebie brzuchami, między nimi kulka, wokoło GROSSI GL.. |
III VF |
3 000 zł 3 200 zł
90 | ŚLĄSK / Ks. fürstenberskie, Jakub z Wichowa kwartnik 1. ćwierć XIV w., mennica Wleń?; Aw: Tarcza z dwiema gwiazdkami rozdzielonymi półksiężycem, S’IACOBI D WICHOVE; Rw: Drzewo o gałęziach zakończonych trójlist.. |
III VF |
3 000 zł 4 000 zł
91 | ŚLĄSK / Ks. fürstenberskie, Jakub z Wichowa kwartnik 1. ćwierć XIV w., mennica Wleń?; Aw: Tarcza z dwiema gwiazdkami rozdzielonymi półksiężycem, S’IACOBI D WICHOVE; Rw: Drzewo o gałęziach zakończonych trójlist.. |
III VF |
3 000 zł 3 100 zł
92 | ŚLĄSK / Ks. wrocławskie?, Bolesław III (1296-1352) lub Henryk VI (1311-1335) kwartnik, men. Wrocław?; Aw: Korona, wokoło w obwódka i rozetki; Rw: Orzeł z głową w lewo w tarczy, wokoło obwódka i rozetki; Frynas S.Wroc.3-5.3 (VR), Fbg 1106, Suc.. |
3 500 zł 4 200 zł
93 | ŚLĄSK / Nieokreślone księstwo kwartnik 1. ćwierć XIV w., Żagań; Aw: Rogi jelenia, między nimi kropka, wokoło fragmenty napisu; Rw: Głowa orła w koronie w lewo, wokoło gwiazdki; Fbg jak 246, Kop. .. |
II- EF- |
7 500 zł 8 000 zł
94 | ŚLĄSK / Ks. oleśnickie, Konrad X Biały (Młodszy) 1450-1492 halerz 1475-1490; Aw: Dwupolowa tarcza herbowa, w lewym polu poziome pasy, w prawym lew czeski kroczący w lewo; Rw: Półpostać św. Jana na wprost z chorągwią i tarczą.. |
800 zł 900 zł
95 | ŚLĄSK / Ks. oleśnickie, Konrad X Biały (Młodszy) 1450-1492 halerz 1471-1490, Wołów; Aw: Dwupolowa tarcza herbowa, w lewym polu poziome pasy, w prawym lew czeski kroczący w lewo, wokoło tarczy litery M-B-R; Rw: Orzeł z głową .. |
800 zł 1 100 zł
96 | ŚLĄSK / Ks. głogowskie, Henryk IX 1412-1467 lub Ks. żagańskie, Jan I (Zły) Żagański 1397-1439 halerz 1412-1419, Głogów; Aw: Szachownica; Rw: Orzeł heraldyczny z głową zwróconą w lewo; Fbg 175, Kop. 4913, BRP Żagań; srebro 0.19 g, odmiana z mniejszą kratką |
II- EF- |
200 zł 480 zł
97 | ŚLĄSK / Ks. głogowskie, Henryk IX 1412-1467 lub Ks. żagańskie, Jan I (Zły) Żagański 1397-1439 halerz 1412-1419, Głogów; Aw: Szachownica; Rw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo, lekko niedobity, ale ładny blask menniczy; Fbg 175, Kop 4913, BRP Żagań tabl. 3, sre.. |
II+ EF+ |
300 zł 440 zł
98 | ŚLĄSK / Ks. wrocławskie, Zygmunt Luksemburczyk 1419-1437 halerz miejski po 1430, Namysłów; Aw: Mała korona, wokoło litery; Rw: Lew kroczący w lewo; Fbg 306, Kop. 8673; srebro 0.24 g, rzadki i ładnie zachowany |
II- EF- |
500 zł 0 zł
99 | ŚLĄSK / Ks. świdnickie brakteat miejski XV w, Świdnica; Głowa dzika w prawo; Frynas S.Fur.6.1, Fbg 358, Kop. 8697 (R1); srebro 0.22 g, pięknie zachowany |
II+ EF+ |
200 zł 200 zł
100 | ŚLĄSK / Ks. świdnickie, Zygmunt Luksemburczyk 1419-1437 halerz ok. 1430, Świdnica; Aw: W obwódce dzik w lewo, wokoło SVEID; Rw: Gryf w lewo; Fbg. 361, Kop. 8701 (R3), Wroc.Zap.Num.19 s. 15-16, Frynas S.Fur.6.3 (R); srebro.. |
800 zł 1 100 zł