Aukcja nr 68

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
708 Ks. szczecińskie / Bogusław X 1478-1523
szeląg 1501, Szczecin; Dbg-P. 390, Kop. 4176 (R); wyśmienity stan zachowania
500 zł
1 600 zł
709 Ks. szczecińskie / Bogusław XIV 1620-1625-1637
talar 1631, Szczecin; Aw: Popiersie w prawo BOGISLAVS XIV D G DVX STE PO CAS E V P R; Rw: Gryf z mieczem w owalnej tarczy, wokoło EP CAM CO GVTZK TER LEOB E B D; Hil..
8 000 zł
0 zł
710 POMORZE / Strzałów
grosz (Kreuzgroschen) 1614, Strzałów; MONETA NO STRALSVN / IN NOM TV SALV NO DEVS; Saurma-Jeltsch 5003; srebro; ładnie zachowany
300 zł
360 zł
711 POMORZE / Strzałów
1/16 talara 1625, Strzałów; Bratring 44; lekko niedobity
300 zł
0 zł
712 Pomorze pod zwierzchnictwem szwedzkim / Krystyna 1637-1654
talar 1642, Szczecin; Aw: Popiersie królowej i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło; AAJ 16, Dav. 4573; srebro 28.79 g; patyna, drobne uszkodzenia obrzeża
5 000 zł
5 500 zł
713 Pomorze pod zwierzchnictwem szwedzkim / Karol XI 1660-1697
gulden 1684, Szczecin; AAJ 101, Dav. 765; nierówno wycięty krążek, ale bardzo ładny
II/II+
EF/EF+
1 250 zł
2 000 zł