Aukcja nr 68

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
280 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak 1596, Wschowa; na rewersie dwa kwiatki u dołu, korona z dużym trójlistkiem, odmiana z napisem SIGI 3 i końcówką POLONIA; Iger W.96.2.b; patyna
Certyfikat
250 zł
700 zł
281 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak 1597, Wschowa; wąska głowa króla, falowana kryza; Iger W.97.1.d; ładny
Certyfikat
200 zł
380 zł
282 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak 1598, Wschowa; u dołu rewersu kwiatek i I-F rozdzielone herbem Lewart; Iger W.98.1.c (R); źle wycięty krążek, ale moneta w ładnym stanie zachowania
Certyfikat
250 zł
200 zł
283 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak 1598, Wschowa; tytulatura SIGI 3, u dołu rewersu HR-K rozdzielone herbem Lewart; Iger W.98.2.e/d; rewers wybity uszkodzonym stemplem, ale bardzo ładnie zachow..
Certyfikat
200 zł
260 zł
284 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak 1598, Wschowa; u dołu rewersu pełna data i litera F, na awersie napis SIGI 3 D G - REX PO M D L; Iger W.98.7 - nienotowana odmiana napisu; patyna
Certyfikat
250 zł
300 zł
285 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak 1599, Wschowa; kryza wachlarzowata, korona z lilią; Iger W.99.2.a; ładnie zachowany
Certyfikat
200 zł
300 zł
286 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak 1601, Wschowa; gwiazda na końcu napisu na rewersie, fragment rękawa pod kryzą, napis w otoku SIG III D-G R-P M D; Iger W.01.5 - nienotowana odmiana; minimalni..
Certyfikat
II/II+
EF/EF+
300 zł
800 zł
287 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak bez daty (1595), Wschowa; herb Lewart na awersie i rewersie, u dołu rewersu z lewej strony znak mincerski Hermana Rudigera, zarządcy mennicy wschowskiej; Iger..
Certyfikat
2 000 zł
1 800 zł
288 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1595, Lublin; skrócona data rozdzielona herbem Topór (zarządcy mennicy Kacpra Rytkiera); Iger L.95.2.d (R5), Kop. 1014 (R5), Tyszkiewicz 25 mk; bardzo rzadki
Certyfikat
2 500 zł
2 300 zł
289 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1595, Lublin; skrócona data rozdzielona wszystkimi herbami, wachlarzowata kryza; Iger L.95.3.a (R2)
Certyfikat
300 zł
320 zł
290 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1595, Lublin; skrócona data rozdzielona herbem Lewart, wąska głowa króla, korona z krzyżykiem; Iger L.95.6.a (R); minimalnie niedobity, ale ładny
Certyfikat
250 zł
440 zł
291 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1596, Lublin; data przedzielona tylko herbem Lewart, wąska płaska kryza; Iger L.96.2.a (R); ładny blask menniczy
Certyfikat
300 zł
300 zł
292 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1596, Lublin; data przedzielona tylko herbem Lewart, rurkowa wachlarzowata kryza; Iger L.96.4.a (R); ciemna patyna, ładnie zachowany
Certyfikat
250 zł
650 zł
293 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1596, Lublin; data przedzielona tylko lewkiem, gruba płaska kryza; Iger L.96.5.c (R); ładnie zachowany
Certyfikat
250 zł
280 zł
294 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1596, Lublin; data między herbem Lewart a lewkiem, gruba kryza, wąska korona; Iger L.96.7.b (R1); miejscowo niedobity
Certyfikat
250 zł
600 zł
295 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1597, Lublin; korona króla z trójlistkiem, skrócona data po lewej stronie i litera F po prawej stronie herbu Lewart; Iger L.97.2.a (R2) - ale nieco inne popie..
Certyfikat
500 zł
700 zł
296 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1597, Lublin; duża głowa króla, litery I-F, herb Lewart i znak menniczy Hansa Ecke u dołu rewersu, data rozdzielona Orłem; Iger L.97.14.a (R4); rzadki typ mone..
Certyfikat
1 500 zł
1 700 zł
297 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1597, Lublin; odmiana bez znaku mincerskiego, I-F i herb Lewart u dołu rewersu, herb Lewart w tarczy, data na końcu trzeciego wiersza, herb Lewart wchodzi w 3..
Certyfikat
300 zł
650 zł
298 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1597, Lublin; I-F, herb Lewart i monogram Melchiora Reysnera w tarczy u dołu rewersu, data na końcu drugiego wiersza, kryza rurkowata prosta, SIG 3 D G - REX ..
Certyfikat
1 000 zł
1 500 zł
299 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica lubelska
trojak 1597, Lublin; I-F, herb Lewart i monogram Melchiora Reysnera bez tarczy u dołu rewersu, data na końcu drugiego wiersza, kryza rurkowata prosta, SIG 3 D G - RE..
Certyfikat
300 zł
750 zł