Aukcja nr 68

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
Jesteś w: A68  ŚREDNIOWIECZE  NIEMCY
56 Bawaria / Salzburg, Abp. Hartwig 1009-1023 i ks. Adalbero Karyncki 1012-1035
denar bez daty (przed 1023), mincerz Bab; Hahn 102a1; srebro 20 mm, 1.42 g, ładnie zachowany i rzadki
1 000 zł
1 200 zł
57 Saksonia - Lüneburg / Bernhard I 973-1011
denar, Lüneburg lub Bardowik; Aw: Popiersie w lewo, BERNHARDVS DVX; Rw: Krzyż, wstecznie N NOMINI DNI AMEN; Dbg 585, Kluge 236; srebro 19 mm, 1.34 g, lekko gięty, ci..
350 zł
650 zł
58 NIEMCY / Saksonia
obol krzyżowy typu I (2. połowa X w.); Aw: Dach kaplicy otoczony krzyżami i kółkami, wokoło promieniste linie; Rw: Krzyż z kulkami w kątach, wokoło promieniste linie..
500 zł
900 zł
59 NIEMCY / Wismar- miasto
wit, po 1379 r.; Aw: Głowa Byka, CIVITAS MAGNOP; Rw: Gwiazda w rozecie z czteroma kwiatowymi ramionami, MONETA WYSMAR; Kunzel 2; srebro 1.47 g, patyna
400 zł
420 zł