Aukcja nr 68

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
Jesteś w: A68  ŚREDNIOWIECZE
130 POLSKA / Wielkopolska, Mieszko III (1173-1202) lub Władysław III Laskonogi (1202-1229)
brakteat hebrajski, men. Gniezno; Popiersie na wprost z palmą, z lewej hebrajski napis; Kop. 110 (R5), Str. 115, Frynas P.9.33; srebro 0.12 g, pięknie zachowany egze..
1 500 zł
3 400 zł
131 POLSKA / Leszek Biały 1202-1227 lub następcy
brakteat; Popiersie mężczyzny na wprost, w płaszczu, pod wiciami, nad którymi w lustrzanym odbiciu imitacja napisu hebrajskiego; Haczewska-Paszkiewicz 7; srebro 0.12..
1 000 zł
1 800 zł
132 POLSKA / Krakowskie, Bolesław V Wstydliwy 1243-1279
brakteat po 1254, Kraków; Popiersie św. Stanisława w infule, z pastorałem i krzyżem, na wprost, po bokach w napisach otokowych dwie głowy w koronach, DVX BOLEZAVS; S..
5 000 zł
4 000 zł
133 POLSKA / Śląsk, Bolesław I Wysoki 1163-1201
400 zł
1 300 zł
134 POLSKA / Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241
brakteat ratajski, Wrocław?, Legnica?, Kopuła pod promienistym łukiem, poniżej imitacja napisu; Kop. 7044 (R4), Fbg 70; srebro 0.20 g, wyraźnie wybity, ładna patyna,..
1 000 zł
1 700 zł
135 POLSKA / Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241
brakteat; Głowa na wprost, w otoku imitacja napisu; Fbg 69, Kop. 6558, Gum-H. 180, Gum-P. 397, Saurma-Jeltsch I/5, Frynas S.3-4.3; srebro 0.15 g, moneta w pięknym st..
1 000 zł
2 200 zł
136 POLSKA / Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241
brakteat ratajski; Postać na wprost z podniesionymi rękami w geście oranta; Kop. 6576 (R3), Fbg 73, Saurma-Jeltsch I/9, Frynas S.3-4.5; srebro 0.21 g, bardzo wyraźny..
1 000 zł
1 500 zł
137 POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305
grosz praski; Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, WENCEZLΛVS•SECVNDVS / DEI:GRATIA:REX:BOEMIE; Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku, GROSSI:PRAGENSES; Castelin ..
2 000 zł
3 200 zł
138 POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305
400 zł
500 zł
139 POLSKA / Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w.
Pomorze Gdańskie, Sambor II 1233-1269; brakteat, mennica Tczew?; Gryf kroczący w prawo; Dbg-P. 54, Sarbsk 2, Wieleń 157, Kop. 209 (R6), Frynas P.Pom.4.1 (R); srebro ..
500 zł
2 000 zł
140 POLSKA / Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w.
Pomorze Gdańskie, Sambor II 1233-1269; brakteat, mennica Tczew?; Gryf kroczący w lewo; Frynas P.Pom.4.2 (R), Dbg-P. 55 - podobny, Kop. 210- podobny; srebro 0.22 g, r..
400 zł
2 000 zł
141 POLSKA / Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w.
Pomorze Gdańskie, Sambor II 1233-1269; brakteat, mennica Tczew?; W tarczy gryf kroczący w lewo; Frynas P.Pom.4.3 (VR), Sarbsk 4, Wieleń 160, Dbg-P. 56, Kop. 211 (R6)..
500 zł
2 000 zł
142 POLSKA / Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w.
Pomorze Gdańskie (?), naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “ramię z proporcem”, po 1236 r.; Proporzec z kulkami i z krzyżem odchodzącym od drzewca w lewo, po p..
1 000 zł
2 000 zł
143 POLSKA / Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w.
Polska, nieokreślony emitent; brakteat XIII-XIV w.; Wieża ze spiczastym dachem zakończonym kulą, na łuku, poniżej kula, po bokach dwie gwiazdki; Sarbsk 114; srebro 0..
400 zł
1 200 zł
144 POLSKA / Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w.
Nieokreślone biskupstwo pruskie; brakteat przełom XIII/XIV w.; Głowa w infule biskupiej na wprost; Fbg 543, Kop. 7049a, Wieleń 207, Sarbsk 27, BRP Prusy B3; srebro 0..
400 zł
1 100 zł
145 POLSKA / Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w.
Polska; naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w.; Krzyż grecki; BRP Prusy E1.5, Wieleń 5 var, Kop. 8987d; srebro 0.23 g, bardzo ł..
300 zł
240 zł
146 POLSKA / Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w.
Polska; naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w.; Krzyż grecki o rozszerzonych końcach ramion, w przeciwległych kątach półksiężyc..
400 zł
320 zł
147 Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w. / Małopolska, Władyslaw Łokietek
brakteat ok. 1305-1315, mennica Kraków lub Sandomierz; Orzeł z rozłożonymi skrzydłami kroczący w lewo; Przyłęk 23, Kop. 311bs; srebro 0.17 g, wielka rzadkość, bardzo..
400 zł
1 300 zł
148 Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w. / Władysław Łokietek 1320-1333 lub Kazimierz Wielki 1333-1370
denar po 1326 r., mennica w Wielkopolsce; Aw: Hełm rycerski zwieńczony orlim skrzydłem; Rw: Półlew, półorzeł jak herb Kujaw, lecz bez korony; brak analogii w literat..
5 000 zł
11 000 zł
149 Kolekcja brakteatów z ziem polskich z XIII / XIV w. / Kujawy, Kazimierz Wielki 1333-1370
kwartnik mały (ćwierćgrosz) ok. 1350-1370; Aw: Głowa króla w koronie na wprost, MONE KAZIMIRI; Rw: Korona, REGIS POLONIE; Frynas P.12.4 (VR), BRP Kazimierz Wielki 18..
III/IV
VF/F
4 000 zł
5 500 zł