Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
Jesteś w:
A67
881 | SIEDMIOGRÓD / Gabriel Bethlen 1613-1629 talar 1627, Nagy Banya; Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło GAB D G SA RO IM P ET TRAN PRIN; Rw: Tarcza herbowa, po bokack litery N-B, w otoku napis PAR REG HVN DOM .. |
II+ EF+ |
30 000 zł 0 zł
882 | SZWECJA / Krystyna 1632-1654 talar 1642, Sztokholm, Dav. 4523, AAH 14a; srebro 28.67 g; małe pęknięcie krążka przy wyrazie WAN na awersie, ale przyzwoity egzemplarz z patyną |
5 000 zł 8 500 zł
883 | SZWECJA / Karol X Gustaw 1654-1660 2 marki bez daty (1654), Sztokholm; AAH 15; minimalnie niedobite, ale pięknie zachowane |
II+ EF+ |
2 000 zł 2 500 zł
884 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) 1 dolar 1841, Filadelfia; Seated Liberty; KM 71; ciemna patyna, moneta w pudełku firmy NGC z oceną VF DETAILS, CORROSION, REPAIRED, bardzo rzadki rocznik |
III/III- VF/VF- |
2 500 zł 3 100 zł
885 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) 25 centów 1893, Filadelfia; 400. rocznica odkrycia Ameryki, moneta wybita na wystawę kolumbijską; KM 115; ładnie zachowana moneta w pudełku firmy NGC z oceną AU DETAI.. |
II- EF- |
2 000 zł 0 zł
886 | WĘGRY / Karol III (VI) 1711-1740 dukat 1738 K-B, Krzemnica; Fr. 171, Her. 165, Huszár 1586; złoto 3.45 g; małe zapiłowanie na obrzeżu widoczne u góry rewersu |
1 500 zł 1 700 zł
887 | WIELKA BRYTANIA / Karol II 1660-1685 korona 1664; Aw: Popiersie w prawo i napis; Rw: Cztery tarcze herbowe, wokoło napis; Dav. 3775, Seaby 3355; srebro 29.75 g; ciemna patyna |
III VF |
2 000 zł 1 900 zł
888 | WIELKA BRYTANIA / Elżbieta II od 1952 5 funtów 2002, Royal Mint; wybite na 50-lecie panowania królowej; Seaby 4555, KM 1024b, Fr. 456a; złoto 40.24 g; nakład 5502 szt, moneta wybita stemplem lustrzanym, w.. |
I UNC |
8 000 zł 8 500 zł
889 | Wenecja / Aloizy Pisani 1735-1741 dukaton bez daty; Aw: Lew Świętego Marka, Rw: Siedzący Święty Marek i klęczący przed nim doża przy chorągwii; Dav. 1543, Gamberini 1445; srebro 22.46 g; rzadki, patyna |
III VF |
400 zł 550 zł