Aukcja nr 67

USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
Jesteś w: A67  ŚREDNIOWIECZE  ŚLĄSK
222 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
brakteat szeroki, 2. poł. XIII w.; Hełm rycerski w lewo, w koronie; Fbg 594-595; 25 mm, 0.52 g, patyna, na odwrocie tuszem numer 88
500 zł
600 zł
223 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
brakteat szeroki, 2. poł. XIII w.; Orzeł heraldyczny z wklęsłą przepaską przez skrzydła i pierś, z głową w lewo; Fbg 790; 18 mm, 0.21 g, minimalny ubytek krążka nie w..
500 zł
550 zł
224 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
brakteat szeroki, 2. poł. XIII w.; Orzeł heraldyczny z wypukłą przepaską przez skrzydła i pierś, patrzący w lewo; Fbg 792; 26 mm, 0.63 g, nieco niewyraźnie wybity, al..
500 zł
550 zł
225 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
brakteat szeroki, 2. poł. XIII w.; Baranek Boży stojący w lewo z głową zwróconą do tyłu, trzymający długi krzyż; Fbg 694, Kop. 7049e; 24 mm, 0.72 g, patyna, pięknie z..
1 000 zł
1 600 zł
226 ŚLĄSK / Ks. Głogowskie
parwus (1/4 kwartnika), 1. ćwierć XIV w.; Aw: Orzeł piastowski na wprost z rozpostartymi skrzydłami i głową w lewo; Rw: Sześcioramienna gwiazda z centralnymi kółkiem,..
2 000 zł
4 600 zł
227 ŚLĄSK / Ks. Głogowskie, Henryk III 1273-1309 lub synowie
parwus (1/4 kwartnika), 1. ćwierć XIV w., mennica Wołów?; Aw: Głowa wołu na wprost (widoczny tylko fragment); Rw: Sześcioramienna gwiazda z centralnymi kółkiem; srebr..
1 500 zł
2 800 zł
228 ŚLĄSK / Ks. Głogowskie, Henryk III 1273-1309 lub synowie
kwartnik, 1. ćwierć XIV w., mennica Wołów?; Aw: Głowa wołu na wprost, wokoło 10 rozetek; Rw: Sześcioramienna gwiazda z centralnymi kółkiem i krzyżykami w kątach, woko..
4 000 zł
4 800 zł
229 ŚLĄSK / Ks. Głogowskie, Henryk III 1273-1309 lub synowie
kwartnik, 1. ćwierć XIV w., mennica Wołów?; Aw: Głowa wołu na wprost, wokoło rozetki; Rw: Dwie ryby zwrócone do siebie brzuchami, między nimi kulka, wokoło GRO[SSI GL..
5 000 zł
4 000 zł
230 ŚLĄSK / Ks. Kozielskie, Władysław II 1303-1334
kwartnik; Aw: Hełm rycerski z odzobnym podwójnym pióropuszem, wokoło rozetki; Rw: Trzy trójlistki połączone łodygami w środku, w kątach i wokoło gwiazdy; Fbg 216, Kop..
3 000 zł
0 zł
231 ŚLĄSK / Ks. Wrocławsko-Legnickie, Bolesław III 1296-1352
Regencja Henryka z Wierzbna; kwartnik 1305-1306, mennica Brzeg; Aw: Litera T w tarczy, wokoło rozetki; Rw: Prawica Boża, po bokach gwiazdka i litera gotycka A; Silesi..
4 000 zł
3 200 zł
232 ŚLĄSK / Ks. Furstenberskie, Henryk, Bernard i Bolko 1301-1326
750 zł
950 zł
233 ŚLĄSK / Ks. Głogowskie, Henryk IX 1412-1467 lub Księstwo Żagańskie, Jan I (Zły) Żagański 1397-1439
halerz 1412-1419, Głogów; Aw: Szachownica; Rw: Orzeł heraldyczny z głową zwróconą w lewo; Fbg 175, Kop. 4913, BRP Żagań; srebro 0.17 g, odmiana z mniejszą kratką
300 zł
550 zł
234 ŚLĄSK / Ks. Legnicko-Brzeskie, Ludwik II Brzeski 1413-1436 lub Elżbieta Brandenburska 1436-1449
halerz 1425-1448, Legnica; Aw: Popiersie św. Piotra trzy-czwarte w prawo z kluczem w dłoni; Rw: Orzeł piastowski z głową zwrócona w prawo; Fbg 177, Kop. 8656, Silesia..
200 zł
700 zł
235 ŚLĄSK / Ks. Wrocławskie, Zygmunt Luksemburczyk 1419-1437
halerz miejski po 1430, Namysłów; Aw: Mała korona, wokoło litery; Rw: Lew kroczący w lewo; Fbg 306, Kop. 8673; srebro 0.27 g, rzadki i pięknie zachowany
500 zł
550 zł
236 ŚLĄSK / Ks. Oleśnickie, Konrad VIII Młodszy 1416-1444/1447
halerz miejski ok. 1430-1440, Wołów, Aw: Głowa wołu na wprost w obwódce, wokoło M*WM*W; Rw: Orzeł piastowski na wprost w tarczy, wokoło MCW; Fbg 309 var, Kop. 8750, B..
500 zł
500 zł
237 ŚLĄSK / Ks. Świdnickie, Zygmunt Luksemburczyk 1419-1437
halerz ok. 1430, Świdnica; Aw: W obwódce dzik w lewo, wokoło SVEID; Rw: Gryf w lewo; Fbg. 361, Kop. 8701 (R3), Wroc.Zap.Num.19 s. 15-16, Frynas S.Fur.6.3 (R); srebro ..
800 zł
750 zł
238 ŚLĄSK / Wrocław, miasto
halerz ok. 1460?; Aw: Orzeł z uniesionymi skrzydłami na wprost z głową w lewo; Rw: Lew czeski kroczący w lewo; Fbg 379, Kop. 8671 (R5), Wroc.Zap.Num. 19 s. 24-25; sre..
400 zł
420 zł
239 ŚLĄSK / Hrabstwo Kłodzkie, Půta z Častolowic 1422-1434
halerz z lat 1422-1435; Aw: Gotycka litera G, po bokach dwa kółka, w środku gwiazdka; Rw: Lew czeski w lewo; Frynas B.Kla.1.1, Kop. 5976, Fbg 462; srebro 0.24 g, bard..
300 zł
380 zł
240 ŚLĄSK / Ks. Cieszyńskie, Bolesław I 1410-1431
halerz ok. 1430, Cieszyn; Aw: W trójłukowej rozecie litera B, wokoło MON; Rw: W tarczy Orzeł na wprost z głową zwróconą w prawo, powyżej i po bokach litery BOTE, Fbg ..
1 000 zł
1 600 zł
241 ŚLĄSK / Ks. Bytomsko-Cieszyńskie, Eufemia lub synowie 1431-1452
halerz miejski po 1438, Bytom; Aw: Górnik uderzający oskardem w skałę, wokoło MONETA D BITVM; Rw: Orzeł bez korony zwrócony w prawo, wokoło MONETA D BITVM; Fbg 510, K..
1 000 zł
1 200 zł